Wyzwolenie z uzależnień

Módlmy się, aby wszystkie osoby będące pod wpływem uzależnień uzyskały dobrą pomoc i towarzyszenie

OGŁOSZENIA: 17 - 24 MAJA 2020

6 Niedziela Wielkanocna

17 maja 2020 r.

1. Dzisiaj i w następną niedzielę dodatkowa Msza święta w naszym kościele o godz. 18:00.

2. Od poniedziałku do środy przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje. Pomodlimy się o dobre tegoroczne plony i zachowanie od suszy oraz innych klęsk żywiołowych.

3. W piątek rozpoczynany Nowennę do Ducha Świętego.

4. W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy wieczornej, natomiast w niedziele po Mszy świętej o 16:00.

6. Już tylko dwa tygodnie pozostały do święceń i prymicji naszego parafianina z Targowiska diakona Łukasza Kuczaja. W związku z przygotowaniami do prymicji w najbliższą środę po Mszy wieczornej w salce za kościołem odbędzie się spotkanie organizacyjne przedstawicieli parafii odpowiedzialnych za przygotowanie tych uroczystości. Ponieważ nie wszyscy chętni parafianie będą mogli bliżej wziąć udział w samych uroczystościach ze względu na ograniczenia, niemniej już dziś prosimy o pomoc w przystrojeniu drogi i swoich posesji od domu rodzinnego przyszłego kapłana w Targowisku do naszego kościoła parafialnego.

7. Po ostatnich decyzjach rządu, co do ilości uczestników nabożeństw w kościołach przekazujemy informację, że od dzisiaj w naszej świątyni może uczestniczyć we Mszy świętej 51 osób, oprócz sprawujących liturgię kapłanów. W dalszym ciągu bardzo prosimy o zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy sobą, a przede wszystkim podczas podchodzenia do Komunii świętej. I przypominamy o zakrywaniu ust i nosa, bo mieliśmy już w tej kwestii kilka interwencji.

8. Zgodnie z najnowszym "Rozporządzeniem Biskupa Tarnowskiego w sprawie celebracji pogrzebów i odwiedzania chorych", ks. bp Andrzej Jeż dopuszcza możliwość celebracji pogrzebu z trumną w kościele (tzw. stacja w kościele) przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich norm wynikających z ograniczeń wprowadzonych przez władze państwowe. Ponadto, mając na uwadze troskę o zbawienie dusz, zezwala duszpasterzom na odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, ilekroć sami wierni o to proszą z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

9.Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom z Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. W sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejnych parafian z Targowiska: Chyrc 207, Cygan 101, Golarz 14, Golarz 334, Chwastek 13, Wajda 520, Węgłowski 107, Słodki 113, Dziki 464, Czapka 528, Jankowicz 218, Foryś 131, Jach 441.

10. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę na wypłacenie rachunków za ogrzewanie kościoła i wywóz śmieci z cmentarza. Składamy również serdeczne podziękowanie za indywidualne ofiary składane w ostatnim czasie i wpłacone na konto parafialne:

- na potrzeby parafii: z Targowiska nr 120, nr 179, nr 291, nr 484, z Książnic nr 4, nr 54, nr 82, nr 115, nr 212.

- na parking kościelny: z Targowiska nr 18, nr 380, nr 388 i ofiara od ks. Adama Sztaby.

- na ogrzewanie kościoła: z Targowiska nr 117.

- na wywóz śmieci: z Targowiska nr 117, z Książnic nr 82.

11. Polecamy nowy nr Gościa N. poświęcony stuleciu urodzin św. Jana Pawła II oraz czerwcowego Małego GN, w którym przeczytamy o historii wyjątkowej przyjaźni między Prymasem Wyszyńskim, a kard. Wojtyłą oraz znajdziemy komiks o Prymasie Tysiąclecia.

12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia!