Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 106

Wszystkich 92206

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Wyzwolenie z uzależnień

Módlmy się, aby wszystkie osoby będące pod wpływem uzależnień uzyskały dobrą pomoc i towarzyszenie

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 24 - 31 MAJA 2020

7 Niedziela Wielkanocna

Uroczystość Wniebowstąpienia

24 maja 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś i w następną niedzielę będzie dodatkowa Msza święta o godz. 18:00.

 

2. Nabożeństwa majowe z nowenną do Ducha Świętego odprawiamy codziennie po Mszy wieczornej, a w niedziele po Mszy o 16:00. Serdecznie zapraszamy, zwłaszcza tych, którzy już od dłuższego czasu ze względu na epidemię nie mogli uczestniczyć w Eucharystii.

 

3. W liturgii Kościoła tego tygodnia obchodzimy wspomnienie:                                                   

  • we wtorek - św. Filipa Neri, prezbitera,
  • w piątek - św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

 

4. W piątek po wieczornej Mszy świętej i majówce rozpocznie się w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do północy. Chcemy się duchowo przygotować do Zesłania Ducha Świętego i gorąco modlić o Jego dary dla diakona Łukasza w przeddzień święceń oraz o ustanie epidemii w naszej Ojczyźnie. Ponieważ jest to bardzo piękna inicjatywa naszych Parafian, w związku z tym bardzo prosimy chętnych o zapisywanie się w zakrystii od dzisiaj do środy na konkretne pół godziny adoracji, a wszystkich Parafian do przyjścia na krótką chwilę modlitwy i uwielbienia.

 

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w Kościele Okres Wielkanocny. Przypominamy, że za 2 tygodnie kończy się okres Komunii wielkanocnej do której zobowiązany jest każdy katolik pod grzechem ciężkim. W tym roku ten obowiązek mieliśmy utrudniony, niemniej zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty tradycyjnie przy konfesjonale albo bez konfesjonału w bocznej kaplicy. Codziennie jest to możliwe pół godziny przed wieczornym nabożeństwem.

 

6. W najbliższą sobotę 30 maja o 9:00 nasz Parafianin diakon Łukasz Kuczaj z Targowiska wraz z 19 diakonami naszej diecezji przyjmie Sakrament Kapłaństwa z rąk Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża w kościele bł. Karoliny w Tarnowie. Transmisja święceń online na kanale You Tube parafii bł. Karoliny. W liturgii święceń weźmie udział tylko najbliższa rodzina oraz ks. Proboszcz. Nie organizujemy wyjazdu parafialnego, który wcześniej był planowany. O godz. 17:15 nastąpi powitanie nowo wyświęconego Rodaka na parkingu przed kościołem, gdzie dotrze w asyście wozów strażackich od granicy naszej parafii od rzeki Raby. Po powitaniu ks. Łukasz odprawi nabożeństwo majowe, które będzie wyjątkowo pół godziny przed wieczorną Mszą, czyli o 17:30. Nie będzie w sobotę Mszy świętej w Targowisku. Diakona Łukasza, który dziś rozpoczyna tygodniowe rekolekcje zamknięte przed święceniami będziemy polecać szczególnie podczas wieczornych nabożeństw.

 

7. W niedzielę Neoprezbiter ks. Łukasz odprawi swoją Prymicyjną Mszę świętą o godz. 11:00 w naszym kościele. Wcześniej w asyście konnej banderii przyjedzie z domu rodzinnego w Targowisku na plebanię, a następnie w asyście liturgicznej przejdzie z budynku plebanii do kościoła, gdzie będzie mieć miejsce krótkie powitanie, a następnie pierwsza Msza święta z błogosławieństwem prymicyjnym. Ze względu na obostrzenia we Mszy świętej będzie mogło uczestniczyć w świątyni 51 osób. Dlatego pierwszeństwo ma najbliższa rodzina oraz osoby odpowiedzialne za przygotowanie uroczystości.  

 

8. Przygotowanie i dekoracja kościoła oraz trasy przejazdu Prymicjanta z Targowiska będzie od czwartku do soboty. W imieniu organizatorów z góry dziękujemy za każde włączenie się i pomoc Parafian w przygotowanie tej niecodziennej uroczystości.

 

9. Pragniemy poinformować młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z klas VIII oraz ich rodziców, że Ks. Bp Stanisław Salaterski wyznaczył nowy termin bierzmowania na niedzielę 14 czerwca o godz. 15:00 w kościele św. Pawła Ap. w Bochni. Zmiana miejsca jest podyktowana ograniczeniami ilości wiernych w kościołach. Gdyby coś się zmieniło będziemy na bieżąco przekazywać informacje, a szczegóły podamy w późniejszym czasie.

 

10. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom w Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na sobotę na godz. 7:00 prosimy o posprzątanie kościoła na uroczystości prymicyjne kolejnych parafian z Targowiska: Kołos 171, Chyl 11, Marzec 220, Ślęczek 380, Ślęczek 535, Stokłosa 32, Gądek 20, Kluza 187, Korbut 157, Słodki 206, Sawa 443, Szar 442, Świętek 17, Puścizna 44, Zamęta 58, Mikuła 49, Dubak 178, Japa 108, Ludwa 279.

 

11. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę na wypłacenie rachunków za ogrzewanie kościoła i wywóz śmieci z cmentarza oraz za indywidualne ofiary i wpłacone na konto:

- na potrzeby parafii: z Targowiska nr 14, nr 226, nr 234, nr 312, z Książnic nr 15, nr 31, nr 173, nr 229i dwie ofiary anonimowe.

- na parking kościelny: z Łężkowic nr 75.

- ofiary z przyszłej niedzieli inwestycyjnej przeznaczymy na wypłacenie ogrzewania i wywozu śmieci. Ponadto informujemy, że pozostało nam do spłaty: za prace na cmentarzu: 9.670 zł. oraz za parking kościelny: 10.923,24.

 

12. Od jutra rozpoczynamy remont pomieszczenia przed wejściem do salki młodzieżowej w budynku za kościołem, gdzie chcemy położyć nowe płytki.

 

13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli!

Polecamy

Polecamy

Polecamy