Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 120

Wszystkich 92220

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Wyzwolenie z uzależnień

Módlmy się, aby wszystkie osoby będące pod wpływem uzależnień uzyskały dobrą pomoc i towarzyszenie

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 10 -17 MAJA 2020

5 Niedziela Wielkanocna

10 maja 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W liturgii tego tygodnia przypada:

• w czwartek - święto św. Macieja Apostola,

• w sobotę - święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męcz., patrona Polski i naszego bpa diecezjalnego Andrzeja Jeża, którego polecamy waszej modlitwie.

 

2. Przypominamy o nabożeństwach majowych w naszym kościele codziennie po wieczornej Mszy świętej.

 

3. W środę modlitwa różańcowa pół godziny przed Mszą wieczorną.

 

4. W związku z tym, że wielu parafian chciałoby uczestniczyć we Mszy niedzielnej ale limit osób to ogranicza, dlatego na sugestie części z was i zezwolenie ze strony Kurii Diecezjalnej, w najbliższe dwie niedziele będą dodatkowe Msze święte o godz. 18:00. Zachęcamy też do porannych Eucharystii, tym bardziej, że w ostatnich dwóch tygodniach pomimo zniesienia obostrzeń nie było ani jednej osoby na Mszach świętych, choć zamówiono wcześniej intencje lub wyznaczono z pogrzebowych. Przypominamy też o zachowaniu wymaganej odległości, o czym przypominają nam białe karteczki umieszczone na ławkach.

 

5. Informujemy, że uroczystość Pierwszej Komunii świętej w naszej parafii przenosimy w tym roku na niedzielę 27 września. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie wszystkim ten dzień odpowiada, ale musieliśmy znaleźć optymalny termin i mamy nadzieję, że już nic nie przeszkodzi nam zorganizować tę piękną uroczystość, na którą dzieci z klas trzecich z utęsknieniem muszą jeszcze poczekać.

 

6. W ostatnim tygodniu zamontowano 6 sztuk drzwi wewnętrznych na parterze plebanii w części ogólnodostępnej, między innymi do kancelarii, pokojów gościnnych i jadalni. Wykonano nową alejkę do krzyża misyjnego, dzięki czemu będzie on bardziej widoczny i dostępny z myślą o przyszłorocznych misjach parafialnych. Położona została również kostka przed tablicą informacyjną przy cmentarzu oraz poprawiono nawierzchnię w kilku miejscach na chodniku wokół kościoła. W trakcie realizacji są nowe

solidne drzwi do kaplicy cmentarnej.

 

7. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom z Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. W sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejnych parafian z Targowiska: Łyszkowicz 151, Gorzula 16, Uchman 480, Marzec 348, Trojanowski 365, Smyk 221, Wilusz 221A, Bielec 52, Manowita 448, Manowita 337, Karnia 340, Jania 327, Trzepla 373, Dobrowolska 146, Dziki 154, Świętek 190, Konieczny 208, Fasuga 186.

 

8. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone dziś na tacę na cele diecezjalne oraz za indywidualne ofiary:

- na potrzeby parafii: z Targowiska nr 119, nr 365, nr 503, z Książnic nr 111 , z Grodkowic nr 68 oraz 2 ofiary anonimowe.

- na parking kościelny: z Łężkowic nr 69,nr 94.

- ofiary z najbliższych trzech niedziel maja przeznaczymy na wypłacenie ogrzewania kościoła i wywozu śmieci z cmentarza. Ostatnie rachunki do zapłaty za ogrzewanie za okres 2,5 miesiąca oraz za wywóz śmieci tylko z kwietnia, to razem kwota: 11.202,26.

- w zeszłym tygodniu po raz kolejny wrzucono do kontenerów całe sterty śmieci domowych i budowlanych. Mamy już dokładne namiary samochodu więc dotrzemy, by wyjaśnić całą sprawę. Raz jeszcze apelujemy do sumień tych, którzy nie wiedzą, czemu służą kontenery ustawione przy cmentarzu.

 

9. W przedsionku kościoła można nabyć Gościa Niedzielnego oraz majowe Promyczki dla dzieci. W małym Promyczku znajdziemy ciekawą grę planszową "Poznaj św. Jana Pawła II".

 

10. W ostatnim tygodniu na naszym cmentarzu pożegnaliśmy: śp. Marka Studzińskiego z Krakowa, byłego mieszkańca Łężkowic. Polećmy go Bożemu miłosierdziu…

 

11. Wszystkim Parafianom i solenizantom tego tygodnia życzymy dobrego niedzieli i błogosławieństwa Bożego!

Polecamy

Polecamy

Polecamy