Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 82

Wszystkich 92182

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Wyzwolenie z uzależnień

Módlmy się, aby wszystkie osoby będące pod wpływem uzależnień uzyskały dobrą pomoc i towarzyszenie

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 3 - 10 MAJA 2020

4 Niedziela Wielkanocna

3 maja 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

 

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:

• w poniedziałek - wspomnienie św. Floriana, męcz., patrona strażaków,

• w środę - Święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów,  

• w piątek - Uroczystość św. Stanisława, bpa i męcz. - głównego patrona Polski i diecezji.

 

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych bezpośrednio po Mszy wieczornej pamiętając o limicie osób, które mogą uczestniczyć w nabożeństwach w naszym kościele.

 

4. W pierwszy czwartek maja pomodlimy się w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych z naszej parafii.

 

5. W maju o poprowadzenie różańca w środę pół godziny przed wieczorną Mszą proszona jest Róża św. Anny z Targowiska (zelator Anna Słodka).

 

6. Korzystających ze spowiedzi św. w konfesjonale bardzo prosimy przed odejściem od kratek o zdezynfekowanie nałożonej folii i wytarcie papierowym ręcznikiem.

 

7. W związku z tym, że w przyszłym roku planujemy przeprowadzić misje parafialne przed 100-leciem konsekracji naszej świątyni, dlatego powoli myślimy o kolejnych pracach wokół naszego kościoła. Od poniedziałku zamierzamy wykonać alejkę od chodnika przed kościołem do krzyża misyjnego, by był bardziej widoczny i dostępny na przyszłoroczne uroczystości, a w dalszej kolejności chcemy przygotować projekt nowych nasadzeń przed kościołem, a stare zlikwidować.

 

8. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom z Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. W sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejnych parafian z Targowiska: Filipowski 418, Świętek 407, Kardas 38, Gaj 36, Jania 140, Smolarek 12, Gajewski 119, Migdał 455, Porębski 356

 

9. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone dziś na tacę na utrzymanie WSD w Tarnowie oraz za indywidualne ofiary wpłacone w ostatnich dwóch tygodniach na konto parafialne:

- na potrzeby parafii: z Targowiska nr 87, nr 188, nr 232, nr 306, nr 443, z Książnic nr 54, nr 107, nr 145, nr 187, nr 229, nr 252, z Łężkowic nr 50.

- na parking kościelny: z Targowiska nr 16, nr 49, nr 87,nr 107, z Łężkowic nr 50, z Grodkowic nr 109i ofiara od pewnej rodziny.

- na wywóz śmieci: z Targowiska nr 107.

- dziękujemy również za ofiary na służbę kościelną w kwietniu. Lista ofiarodawców jest już w gablocie ogłoszeń.

 

10. Zachęcamy do nabycia nowego numeru GN, w którym przeczytamy o ofiarnym wolontariacie zakonnic i księży w DPS dotkniętych koronawirusem oraz reportaż o amerykańskiej Częstochowie i największym polskim cmentarzu w Stanach.

 

11. W ostatnim tygodniu na naszym cmentarzu pożegnaliśmy: śp. Józefa Kawalca, byłego mieszkańca Książnic. Polećmy go Bożemu miłosierdziu…

 

12. Wszystkim Parafianom i uczestnikom liturgii życzymy dobrej niedzieli!

Polecamy

Polecamy

Polecamy