Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 61

Wszystkich 92161

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Wyzwolenie z uzależnień

Módlmy się, aby wszystkie osoby będące pod wpływem uzależnień uzyskały dobrą pomoc i towarzyszenie

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 26 KWIETNIA - 3 MAJA 2020

3 Niedziela Wielkanocna

26 kwietnia 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dzisiejsza Niedziela Biblijna rozpoczyna w Kościele Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jest to dla nas okazja do częstszego sięgania po Słowo Boże, które Kościół zastawia dla nas każdego dnia.

 

2. W piątek rozpoczyna się miesiąc maj, a wraz z nim nabożeństwa majowe, które będziemy odprawiać codziennie po Mszy świętej wieczornej, czyli około godz. 18:30, a w niedziele i święta po Mszy o 16:00. W kaplicy w Targowisku majówka dla chętnych o 17:00. Prosimy w tym roku o ostrożność, jeśli chodzi o gromadzenie się na majówkach przy kapliczkach.

 

3. W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek miesiąca. Msza wotywna o Sercu Pana Jezusa tylko rano o 6:30. Od godz. 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy wieczornej. Podczas Mszy świętych zbierzemy ofiary na cele misyjne.

 

4. Spowiedź przed pierwszym piątkiem będzie w czwartek od 17:00 oraz w piątek rano przed Mszą i po południu od 16:00 do 18:00. Co pół godziny będzie udzielana Komunia święta. Możliwość wyspowiadania się jest też codziennie pół godziny przed Mszą wieczorną. Ze względów bezpieczeństwa spowiadać będziemy w kaplicy bocznej po prawej stronie bez konfesjonału. Przypominamy po raz kolejny, że ci, którzy ze względu na trwające obostrzenia nie będą w pierwszy piątek w kościele, a zbierają pierwsze piątki, mogą przyjąć Komunię duchową, a po zakończeniu epidemii korzystając ze spowiedzi uzupełnią pozostałe pierwsze piątki.

 

5. W sobotę 2 maja przypada liturgiczny obchód Uroczystości NMP Królowej Polski w tym roku przeniesiony za zgodą Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z 3 maja ze względu na przypadającą w tym dniu 4 Niedzielę Wielkanocną. Msze święte w naszym kościele w sobotę o 7:00, 10:00 i 18:00. W kaplicy w Targowisku o 17:00.

 

6. Informujemy, że przez cały maj Msze w sobotę w naszym kościele będą tylko o 18:00, natomiast w kaplicy w Targowisku o godz. 17:00. Pamiętajmy, że po ostatnich decyzjach w naszym kościele w nabożeństwach wewnątrz świątyni mogą uczestniczyć 33 osoby, a w kaplicy w Targowisku 8 osób.

 

7. Przyszła niedziela nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Składka będzie przeznaczona na utrzymanie WSD w Tarnowie. Nie będzie zmiany tajemnic różańca świętego. Wszystkim Różom Różańcowym podajemy intencję ewangelizacyjną do rozważenia na miesiąc maj: Módlmy się, aby diakoni wierni służbie Słowa i ubogich, byli ożywiającym znakiem dla całego Kościoła.

 

8. Przedstawicieli rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy w piątek po wieczornej Mszy na krótkie spotkanie w celu ustalenia nowej daty Pierwszej Komunii świętej.

 

9. W związku z czekającymi nas już niedługo Święceniami Kapłańskimi i Prymicjami naszego diakona Łukasza informujemy, iż według najnowszych decyzji przekazanych nam przez Rektora Seminarium i Biskupa Ordynariusza, Święcenia mają się odbyć w wyznaczonym terminie 30 maja br., natomiast co do organizacji Prymicji, w najbliższym czasie podamy szczegółowe informacje.  

 

10. Zapisy chętnych do Arcybractwa Honorowej Straży Serca Jezusowego przedłużamy do czerwca, a osoby już wstępnie zapisane zapraszamy na pierwszopiątkową na razie indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu między 16:00 a 18:00.

 

11. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki albo części odzieży (np. szalik lub tzw. komin) zarówno podczas liturgii, jak i w czasie nawiedzenia kościoła poza liturgią. Musimy się oswoić z tym obowiązkiem także w świątyni, bo tylko w ten sposób będziemy mogli próbować odnaleźć się w nowej rzeczywistości czując się choć trochę spokojniejsi o zdrowie swoje i innych. Starajmy się też o zachowanie wymaganej odległości w kościele i na zewnątrz świątyni.

 

12. W ostatnim tygodniu przed wejściem na cmentarz została zamontowana gablota na ogłoszenia ufundowana przed Rodzinę Średniawa z Targowiska, której bardzo dziękujemy za ten dar dla parafii. W najbliższych dniach wykonamy jeszcze postument, by można było wygodnie i bezpiecznie stanąć przed tablicą. Bardzo prosimy, aby wszystkie nekrologii umieszczać w gablocie, a nie na drzewach.

 

13. Po ponad miesięcznej przerwie chcemy wznowić kolejkę do sprzątania kościoła, dlatego w najbliższy piątek na godz. 7:00 rano prosimy kolejnych Parafian z Targowiska: Pilch 145, Pipczyński 124, Pilch 205, Kluba 162, Piekło 368, Seweryn 360, Słodka 42, Dębosz 508, Konieczny 40.

 

14. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę na wypłacenie prac przy parkingu oraz za indywidualne ofiary:

- na inwestycje: z Targowiska nr 298, nr 325, nr 519, z Książnic nr 36, nr 84, nr 217.

- na wywóz śmieci: z Książnic nr 84 i nr 217.

 

15. Zachęcamy do nabycia Gościa N. oraz majowego Małego G. dla dzieci, życząc przyjemnej lektury świątecznej.

 

16. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Helena Marcinek z Książnic i śp. Józef Budyś z Łężkowic, którego pogrzeb będzie w środę o 13:00 (stacja przy grobie). Polećmy ich Bożemu miłosierdziu…

 

17. Wszystkim uczestnikom liturgii życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia oraz dużo zdrowia!

Polecamy

Polecamy

Polecamy