Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 119

Wszystkich 92219

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Wyzwolenie z uzależnień

Módlmy się, aby wszystkie osoby będące pod wpływem uzależnień uzyskały dobrą pomoc i towarzyszenie

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 19 - 26 STYCZNIA 2020

2 Niedziela Zwykła

19 stycznia 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Przeżywamy w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy w naszych wspólnych i indywidualnych modlitwach o tej ważnej sprawie.

 

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

•we wtorek - św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę,

•w piątek - św. Franciszka Salezego, bpa i dok. Kościoła,

•w sobotę - Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła.

 

3. We wtorek obchodzimy Dzień Babci, a w środę Dzień Dziadka. W czasie wieczornych liturgii będziemy o nich pamiętać i polecać ich w modlitwie.

 

4. W środę Msza święta z Nowenną Nieustającą o 17:00. Serdecznie zapraszamy.

 

5. Spotkanie opłatkowe dla Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się w środę o godz. 18:00 w budynku plebanii.

 

6. Róża św. Kingi z Łężkowic (Zelator P. Ewa Świętek) proszona jest o poprowadzenie modlitwy różańcowej w dwie środy stycznia pół godziny przed wieczorną Mszą świętą.

 

7. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci na swoją Mszę świętą o godz. 11:00, w czasie której dwóch chłopców zostanie włączonych do posługi ministranta naszej parafii. Po Mszy świętej błogosławieństwo dzieci.

 

8. Dzisiaj kończymy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim Parafianom za serdeczne przyjęcie nas do Waszych domów. Wdzięczni jesteśmy za wspólną modlitwę, za szczere rozmowy i sugestie dotyczące funkcjonowania naszej parafii. Postaramy się na miarę możliwości wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom, jeśli chodzi o sprawy duchowe i materialne. Przykro nam, że kilkanaście rodzin już kolejny rok z rzędu wprost odmówiło wizyty duszpasterskiej, a potem z tych samych domów przychodzą do nas Parafianie w sprawie chrztu, pogrzebu czy wydania zaświadczeń kościelnych i zastanawiamy się z bólem serca, czy też nie odmówić. Dziękujemy również za wszystkie ofiary przez Was złożone, które częściowo przeznaczymy na ogrzewanie budynku plebanii oraz wymianę drzwi wewnętrznych na parterze budynku. W intencji Wszystkich Parafian, którzy przyjęli nas w swoich progach odprawimy Mszę świętą w piątek 31 stycznia wieczorem o 17:00.

 

9. Informujemy, że najbliższe pojedyncze wolne terminy Mszy świętych w niedziele są dopiero we wrześniu. Natomiast w dni powszednie, zwłaszcza rano odprawiamy Msze za zmarłych zamówione z okazji pogrzebu. Wszystkie intencje wyznaczane co tydzień poza parafią odprawia ks. emeryt Adam Sztaba. Na razie nie przyjmujemy intencji na 2021 r.

 

10. Składamy serdeczne podziękowanie za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na 7:00 bardzo prosimy kolejnych Parafian z Łężkowic: Korbut 10, Ćwik 33, Szostak 27, Gądek 72, Seweryn 98, Czesak 105, Wilk 107, Drozd 118, Łach 60.

 

11. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę oraz za ofiary na cmentarz z Targowiska nr 12, z Książnic nr 237 i na kościół z Targowiska nr 388. Za tydzień w niedzielę składka na inwestycje parafialne. Polecamy nowy numer GN oraz Małego GN, w którym znajdziemy specjalny dodatek dla dzieci na ferie z dziesiątkami łamigłówek, krzyżówek i zagadek oraz plakatem Dawida Kubackiego.

 

12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Dorota Kluza z Targowiska. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu…

 

13. Wszystkim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia!

Polecamy

Polecamy

Polecamy