Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 92

Wszystkich 92192

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Wyzwolenie z uzależnień

Módlmy się, aby wszystkie osoby będące pod wpływem uzależnień uzyskały dobrą pomoc i towarzyszenie

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 12 - 19 STYCZNIA 2020

Niedziela Chrztu Pańskiego

12 stycznia 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia, niemniej zachęcamy do podtrzymania tradycji śpiewania kolęd do Święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do 2 lutego.

 

2. Dziś w naszym kościele popołudniowe rodzinne kolędowanie z Dziewczęcą Służbą Maryjną, dziewczynkami i chłopcami grającymi na instrumentach muzycznych, Ks. Proboszczem oraz Panem Organistą. Będzie też żywa szopka z Maryją, Józefem, Dzieciątkiem, aniołami, pasterzami i zwierzątkami. Rozpoczęcie o godz. 15:00. Serdecznie zapraszamy całe rodziny z dziećmi i wszystkich chętnych! Po kolędowaniu opłatek dla DSM w salce za kościołem.

 

3. Przypominamy, że z racji trwającej kolędy jeszcze w tym tygodniu Msze święte będą odprawione tylko rano o 6:30.

 

4. Spotkanie opłatkowe dla Caritas parafialnej i Zelatorów Róż Żywego Różańca będzie w sobotę o godz. 17:30 na plebanii.

 

5. Opłatek dla Rady Parafialnej odbędzie się w następną niedzielę po Mszy świętej o 16:00 również w budynku plebanii. Ks. Proboszcz na wszystkie spotkania opłatkowe serdecznie zaprasza!

 

6. W przyszłą niedzielę gościć będziemy po raz kolejny Gminny Chór "Gaudium" z Kłaja, który ubogaci liturgię o godz. 11:00, a przed Mszą i po jej zakończeniu wykona kilka kolęd i pastorałek. W związku z tym Msza święta dla dzieci zostanie przeniesiona na niedzielę 26 stycznia.

 

7. Informujemy wszystkich uczestników pielgrzymki na Bałkany, że kopie umów na wyjazd są od dzisiaj do odebrania u ks. Proboszcza. Pierwszą zaliczkę należy wpłacić na podane w umowie konto najpóźniej do 22 stycznia br., natomiast osoby, które wybrały dodatkowe opcje ubezpieczenia muszą dokonać wpłaty najpóźniej do środy 15 stycznia.

 

8. Dziękujemy Parafianom z Łężkowic za przygotowanie kościoła na niedzielę. W sobotę na 7:00 zapraszamy kolejnych Parafian z Łężkowic: Chwastek 37, Jarosz 36, Korbut 67, Gorzula 6, Rachwał 39, Gorzula 50, Kutek 22, Budyś 8, Klag 47, Włodek 13.

 

9. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę oraz za ofiary na cmentarz z Targowiska nr 81, nr 82, nr 252, nr 273, nr 547 oraz na kościół z Targowiska nr 90.

 

10. Nasza parafianka Małgorzata Głowa z Targowiska prosiła o przekazanie podziękowań Parafialnemu Zespołowi Caritas oraz wszystkim parafianom, którzy w trudnych chwilach dla rodziny okazali swoją życzliwość i pomoc materialną.

 

11. Ogłoszenie społeczne: Wójt Gminy Gdów zaprasza mieszkańców na spotkanie w sprawie inwestycji w sołectwie Cichawa dotyczącej instalacji biologicznego przetwarzania selektywnie zbieranych odpadów. Spotkanie odbędzie się jutro 13 stycznia o 18:00 w budynku OSP w Szczytnikach.

 

12. Zachęcamy do nabycia nowego numeru GN oraz Promyczków Dobra.

 

13. Wszystkim naszym Parafianom życzymy dobrej niedzieli i świętowania!

 

Program Wizyty Duszpasterskiej

13 – 19 stycznia 2020 r.

 

Poniedziałek - 13 stycznia       

14:30 KSIĄŻNICE - w stronę kościoła (od rodziny Jajkowicz nr 157 do rodziny Paruch nr 201)

 

Wtorek - 14 stycznia      

14:30 KSIĄŻNICE - Zarabie prawa strona (od rodziny Serafin nr 82 do stadionu Raby)

14:30 KSIĄŻNICE - Zarabie lewa strona (od rodziny Lech nr 168 do rzeki Raby)

 

Środa - 15 stycznia          

14:30 KSIĄŻNICE - od Raby w stronę szkoły (od rodziny Chwastek nr 78 do rodziny Pilch nr 245)

 

Czwartek - 16 stycznia  

14:30 KSIĄŻNICE - od Raby w stronę szkoły (od rodziny Ja-nik nr 22 do rodziny Kowalskich nr 76)

15:00 ŁĘŻKOWICE - Kolonia i k/dworu (od rodziny Słodkich nr 5 do rodziny Marek nr 17)

 

Piątek - 17 stycznia

14:30 ŁĘŻKOWICE - Błonie (od rodziny Łach nr 42 do rodzi-ny Wójcik nr 46)

14:30 ŁĘŻKOWICE - Błonie (od rodziny Ćwik nr 33 do rodzi-ny Drozdów nr 118)

 

Sobota - 18 stycznia

9:00 ŁĘŻKOWICE (od rodziny Budyś nr 30 do rodziny Ba-braj nr 108)

9:00 ŁĘŻKOWICE (0d rodziny Dziedzic nr 119 do rodziny Świętek nr 35)

 

Niedziela - 19 stycznia

14:00 KOLĘDA na życzenie dla nieobecnych wcześniej (zgłoszenia w zakrystii)

 

Polecamy

Polecamy

Polecamy