Szerzenie pokoju na świecie.

Aby chrześcijanie, ci, którzy wyznają inne religie, i ludzie dobrej woli szerzyli pokój i sprawiedliwość na świecie.

OGŁOSZENIA: 12 - 19 STYCZNIA 2020

Niedziela Chrztu Pańskiego

12 stycznia 2020 r.

1. Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia, niemniej zachęcamy do podtrzymania tradycji śpiewania kolęd do Święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do 2 lutego.

2. Dziś w naszym kościele popołudniowe rodzinne kolędowanie z Dziewczęcą Służbą Maryjną, dziewczynkami i chłopcami grającymi na instrumentach muzycznych, Ks. Proboszczem oraz Panem Organistą. Będzie też żywa szopka z Maryją, Józefem, Dzieciątkiem, aniołami, pasterzami i zwierzątkami. Rozpoczęcie o godz. 15:00. Serdecznie zapraszamy całe rodziny z dziećmi i wszystkich chętnych! Po kolędowaniu opłatek dla DSM w salce za kościołem.

3. Przypominamy, że z racji trwającej kolędy jeszcze w tym tygodniu Msze święte będą odprawione tylko rano o 6:30.

4. Spotkanie opłatkowe dla Caritas parafialnej i Zelatorów Róż Żywego Różańca będzie w sobotę o godz. 17:30 na plebanii.

5. Opłatek dla Rady Parafialnej odbędzie się w następną niedzielę po Mszy świętej o 16:00 również w budynku plebanii. Ks. Proboszcz na wszystkie spotkania opłatkowe serdecznie zaprasza!

6. W przyszłą niedzielę gościć będziemy po raz kolejny Gminny Chór "Gaudium" z Kłaja, który ubogaci liturgię o godz. 11:00, a przed Mszą i po jej zakończeniu wykona kilka kolęd i pastorałek. W związku z tym Msza święta dla dzieci zostanie przeniesiona na niedzielę 26 stycznia.

7. Informujemy wszystkich uczestników pielgrzymki na Bałkany, że kopie umów na wyjazd są od dzisiaj do odebrania u ks. Proboszcza. Pierwszą zaliczkę należy wpłacić na podane w umowie konto najpóźniej do 22 stycznia br., natomiast osoby, które wybrały dodatkowe opcje ubezpieczenia muszą dokonać wpłaty najpóźniej do środy 15 stycznia.

8. Dziękujemy Parafianom z Łężkowic za przygotowanie kościoła na niedzielę. W sobotę na 7:00 zapraszamy kolejnych Parafian z Łężkowic: Chwastek 37, Jarosz 36, Korbut 67, Gorzula 6, Rachwał 39, Gorzula 50, Kutek 22, Budyś 8, Klag 47, Włodek 13.

9. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę oraz za ofiary na cmentarz z Targowiska nr 81, nr 82, nr 252, nr 273, nr 547 oraz na kościół z Targowiska nr 90.

10. Nasza parafianka Małgorzata Głowa z Targowiska prosiła o przekazanie podziękowań Parafialnemu Zespołowi Caritas oraz wszystkim parafianom, którzy w trudnych chwilach dla rodziny okazali swoją życzliwość i pomoc materialną.

11. Ogłoszenie społeczne: Wójt Gminy Gdów zaprasza mieszkańców na spotkanie w sprawie inwestycji w sołectwie Cichawa dotyczącej instalacji biologicznego przetwarzania selektywnie zbieranych odpadów. Spotkanie odbędzie się jutro 13 stycznia o 18:00 w budynku OSP w Szczytnikach.

12. Zachęcamy do nabycia nowego numeru GN oraz Promyczków Dobra.

13. Wszystkim naszym Parafianom życzymy dobrej niedzieli i świętowania!

Program Wizyty Duszpasterskiej

13 – 19 stycznia 2020 r.

Poniedziałek - 13 stycznia

14:30 KSIĄŻNICE - w stronę kościoła (od rodziny Jajkowicz nr 157 do rodziny Paruch nr 201)