Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 90

Wszystkich 92190

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Wyzwolenie z uzależnień

Módlmy się, aby wszystkie osoby będące pod wpływem uzależnień uzyskały dobrą pomoc i towarzyszenie

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 05- 12 STYCZNIA 2020

2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim

5 stycznia 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Jutro obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Po każdej Mszy świętej będzie poświęcenie kadzidła i kredy, które będą rozprowadzane przez parafialny Caritas. Składka z Trzech Króli przeznaczona jest na Dzieło Misyjne Kościoła.

 

2. Jutro odbędzie się tradycyjny pochód Trzech Króli w Targowisku organizowany przez Szkołę Podstawową, Radę Sołecką oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Targowisko. Rozpoczęcie Mszą świętą w kaplicy o 14:00, a potem przejście do WDK, Jasełka w wykonaniu dzieci ze SP oraz wspólne kolędowanie.

 

3. Przypominamy, że z racji trwającej wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu Msze święte będą odprawione tylko rano o 6:30. Sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać po porannej Mszy świętej.

 

4. W związku z kolędą spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII będzie w późniejszym terminie, o czym poinformujemy zainteresowanych.

 

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia.

 

6. W następną niedzielę 12 stycznia organizujemy w naszym kościele popołudniowe kolędowanie dla rodzin i wszystkich chętnych. Kolędy zaśpiewają i zagrają na instrumentach dziewczęta z DSM, uczniowie szkół muzycznych, ks. Proboszcz oraz Pan Organista Kamil. Będzie też żywa szopka z Maryją, Józefem, Dzieciątkiem, aniołami i pastuszkami. Początek kolędowania o 15:00. Parafian i Gości serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania!

 

7. Spotkanie opłatkowe dla Dziewczęcej Służby Maryjnej będzie w niedzielę bezpośrednio po kolędowaniu w salce za kościołem.

 

8. Informujemy, że w tym roku sakrament bierzmowania młodzieży naszej parafii planowany jest na dzień 17 kwietnia w piątek o godz. 15:30 w naszym kościele.

 

9. Dziękujemy Parafianom z Łężkowic za przygotowanie naszej świątyni na niedzielę. W sobotę na godz. 7:00 zapraszamy kolejnych Parafian z Łężkowic: Godzik 20, Drelicharz 2, Zamęta 97, Łach 28, Babraj 108, Łach 42, Wełna 95, Chwastek 101.

 

10. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na różne projekty misyjne z racji przyjęcia do naszych domów Kolędników Misyjnych. Łącznie zebrano 4.760 zł. Dziękujemy Pani Kindze oraz rodzicom i opiekunom grup kolędniczych za ich poświęcony czas i kolędowanie z dziewczynkami z DSM.

 

11. Wyrażamy wdzięczność naszym Parafianom i nie tylko za ofiary złożone za posługę Pani Kościelnej i Pana Organisty w roku 2019. Łącznie było to 376 rodzin (o 32 rodziny mniej niż w 2018 r.) Lista ofiarodawców z grudnia jest wywieszona w gablocie ogłoszeń. Dziękujemy również za ofiary składane dziś na tacę na cele diecezjalne, w Nowy Rok na cele wyznaczone przez biskupa oraz za ofiary na cmentarz z Targowiska nr 4 i Książnic oraz na kościół z Targowiska nr 528. Zachęcamy do nabycia nowego numeru GN oraz styczniowych Promyczków dla dzieci. W Promyczku Dobra dodatek płyta CD z kolędami KARAOKE.

 

12. Wszystkim naszym Parafianom życzymy błogosławionego świętowania!

 

Program Wizyty Duszpasterskiej

7 – 13 stycznia 2020 r.

Wtorek - 7 stycznia        

14:30 TARGOWISKO - Ostra (od rodziny Seweryn nr 517 do rodziny Korbut nr 182)

14:30 TARGOWISKO - Ostra (od rodziny Piwowar nr 361 do rodziny Pipczyńskich nr 124)

 

Środa - 8 stycznia

14:30 TARGOWISKO - Strona Południowa (od rodziny Fili-powskich nr 418 do rodziny Trzepla nr 373)

14:30 TARGOWISKO - Szkolna lewa strona (od rodziny For-tuna nr 378 do rodziny Świętek nr 407)

 

Czwartek - 9 stycznia    

14:30 TARGOWISKO - Zadworze (od rodziny Głowa nr 155 do rodziny Cabas nr 426)

15:00 TARGOWISKO - Szkolna prawa strona (od rodziny Józefko nr 250 do rodziny Lech 536)

 

Piątek - 10 stycznia         

14:30 KSIĄŻNICE - Ukraina (od rodziny Kotaba nr 138 do ro-dziny Wiej nr 144)

14:30 KSIĄŻNICE - Ukraina (od rodziny Beksińskich nr 215 do rodziny Pilch nr 44)

 

Sobota - 11 stycznia        

9:00 KSIĄŻNICE - od Pierzchowa (od rodziny Enz nr 96 do rodziny Długosz 145)

9:00 KSIĄŻNICE - Centrum (od rodziny Łach nr 153 do ro-dziny Seweryn 48)

 

Niedziela - 12 stycznia   

14:00 KSIĄŻNICE - k/ochronki (od rodziny Białas nr 121 do rodziny Leśniak nr 49)

 

Poniedziałek - 13 stycznia

14:30 KSIĄŻNICE - w stronę kościoła (od rodziny Jajkowicz nr 157 do rodziny Paruch nr 201)

 

Polecamy

Polecamy

Polecamy