Szerzenie pokoju na świecie.

Aby chrześcijanie, ci, którzy wyznają inne religie, i ludzie dobrej woli szerzyli pokój i sprawiedliwość na świecie.

OGŁOSZENIA: 05- 12 STYCZNIA 2020

2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim

5 stycznia 2020 r.

1. Jutro obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Po każdej Mszy świętej będzie poświęcenie kadzidła i kredy, które będą rozprowadzane przez parafialny Caritas. Składka z Trzech Króli przeznaczona jest na Dzieło Misyjne Kościoła.

2. Jutro odbędzie się tradycyjny pochód Trzech Króli w Targowisku organizowany przez Szkołę Podstawową, Radę Sołecką oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Targowisko. Rozpoczęcie Mszą świętą w kaplicy o 14:00, a potem przejście do WDK, Jasełka w wykonaniu dzieci ze SP oraz wspólne kolędowanie.

3. Przypominamy, że z racji trwającej wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu Msze święte będą odprawione tylko rano o 6:30. Sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać po porannej Mszy świętej.

4. W związku z kolędą spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII będzie w późniejszym terminie, o czym poinformujemy zainteresowanych.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia.

6. W następną niedzielę 12 stycznia organizujemy w naszym kościele popołudniowe kolędowanie dla rodzin i wszystkich chętnych. Kolędy zaśpiewają i zagrają na instrumentach dziewczęta z DSM, uczniowie szkół muzycznych, ks. Proboszcz oraz Pan Organista Kamil. Będzie też żywa szopka z Maryją, Józefem, Dzieciątkiem, aniołami i pastuszkami. Początek kolędowania o 15:00. Parafian i Gości serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania!

7. Spotkanie opłatkowe dla Dziewczęcej Służby Maryjnej będzie w niedzielę bezpośrednio po kolędowaniu w salce za kościołem.

8. Informujemy, że w tym roku sakrament bierzmowania młodzieży naszej parafii planowany jest na dzień 17 kwietnia w piątek o godz. 15:30 w naszym kościele.

9. Dziękujemy Parafianom z Łężkowic za przygotowanie naszej świątyni na niedzielę. W sobotę na godz. 7:00 zapraszamy kolejnych Parafian z Łężkowic: Godzik 20, Drelicharz 2, Zamęta 97, Łach 28, Babraj 108, Łach 42, Wełna 95, Chwastek 101.

10. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na różne projekty misyjne z racji przyjęcia do naszych domów Kolędników Misyjnych. Łącznie zebrano 4.760 zł. Dziękujemy Pani Kindze oraz rodzicom i opiekunom grup kolędniczych za ich poświęcony czas i kolędowanie z dziewczynkami z DSM.

11. Wyrażamy wdzięczność naszym Parafianom i nie tylko za ofiary złożone za posługę Pani Kościelnej i Pana Organisty w roku 2019. Łącznie było to 376 rodzin (o 32 rodziny mniej niż w 2018 r.) Lista ofiarodawców z grudnia jest wywieszona w gablocie ogłoszeń. Dziękujemy również za ofiary składane dziś na tacę na cele diecezjalne, w Nowy Rok na cele wyznaczone przez biskupa oraz za ofiary na cmentarz z Targowiska nr 4 i Książnic oraz na kościół z Targowiska nr 528. Zachęcamy do nabycia nowego numeru GN oraz styczniowych Promyczków dla dzieci. W Promyczku Dobra dodatek płyta CD z kolędami KARAOKE.

12. Wszystkim naszym Parafianom życzymy błogosławionego świętowania!

Program Wizyty Duszpasterskiej

7 – 13 stycznia 2020 r.

Wtorek - 7 stycznia

14:30 TARGOWISKO - Ostra (od rodziny Seweryn nr 517 do rodziny Korbut nr 182)