Szerzenie pokoju na świecie.

Aby chrześcijanie, ci, którzy wyznają inne religie, i ludzie dobrej woli szerzyli pokój i sprawiedliwość na świecie.

OGŁOSZENIA: 29 GRUDNIA 2019 - 5 STYCZNIA 2020

Niedziela Świętej Rodziny

29 grudnia 2019 r.

1. Dziś w czasie Mszy świętej o godz. 11:00 odbędzie się posłanie Kolędników Misyjnych, którzy bezpośrednio po Mszy będą odwiedzać domy w parafii najpóźniej do godz. 16:00. Bardzo prosimy o życzliwość dla tych dzieci, które zbierają ofiary na konkretne projekty realizowane w krajach misyjnych.

2. We wtorek w ostatni dzień roku kalendarzowego 2019 zapraszamy Wszystkich Parafian do dziękczynienia Bogu za wszelkie dobro, które w kończącym się roku stało się naszym udziałem. O godz. 16:00 będzie ostatnia w tym roku Msza święta z okolicznościowym kazaniem, a po niej nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne przed Najświętszym Sakramentem.

3. W środę w pierwszy dzień roku 2020 obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. W tym dniu w szczególny sposób modlimy się o pokój na całym świecie. Uroczystość ta jest świętem obowiązkowym. Ofiary zebrane w Nowy Rok na tacę są wysyłane na cele wyznaczone przez biskupa ordynariusza.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca stycznia:

• w czwartek rano o 6:30 pomodlimy się o nowe powołania kapłańskie z naszej parafii;

• w piątek okolicznościowa spowiedź: rano przed Mszą świętą i popołudniu od 16:00;

• w piątek Msza święta wotywna o Sercu Pana Jezusa o godz. 17:00. Pomodlimy się również za misje i zbierzemy ofiary na cele misyjne Kościoła;

• odwiedziny chorych w Książnicach i Targowisku w piątek od 8:00;

• w sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi rano o 6:30.

5. Uczniów klas VII z terenu naszej parafii zapraszamy w pierwszy piątek na wieczorne nabożeństwo o 17:00 w ramach duchowego przygotowania do sakramentu bierzmowania. Wcześniej możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

6. Spotkanie opłatkowe dla wszystkich lektorów i ministrantów naszej parafii oraz ich rodziców odbędzie się w pierwszy piątek o godz. 18:00 w salce za kościołem. Ks. Krzysztof zaprasza na to spotkanie przynajmniej jednego rodzica każdego lektora i ministranta!

9. Zmiana tajemnic różańca w przyszłą niedzielę po Mszy o 7:00. Prosimy członkinie Róż Żywego Różańca o obecność, by zelatorki mogły przekazać wyznaczone tajemnice.

10. W tym tygodniu z racji kolędy nie będzie wieczornych Mszy świętych w poniedziałek i czwartek. Sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać najlepiej po Mszy świętej o 6:30.

11. Dziękujemy Parafianom z Łężkowic za przygotowanie naszej świątyni na niedzielę. W sobotę na 7:00 zapraszamy kolejnych Parafian z Łężkowic: Budyś 30, Studzińska 82, Łach 25, Bielecki 38, Zamęta 100, Lech 31, Lisowski 51, Zaporowski 24, Musiał 126, Słabosz 18.

12. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które przeznaczymy na wypłacenie prac przy alejkach cmentarnych. Dziękujemy również za ofiarę indywidualną na cmentarz z Targowiska nr 493.

13. Na zakończenie liturgii życzymy Wszystkim dobrego i owocnego Nowego Roku, który przed nami. Niech nad każdym z nas czuwa Boża Opatrzność!

Program Wizyty Duszpasterskiej

30 grudnia 2019 – 5 stycznia 2020 r.

Poniedziałek - 30 grudnia

9:00   TARGOWISKO - Zatoki (od rodziny Węgłowskich nr 107 do rodziny Dubak nr 497)

9:00   TARGOWISKO - strona Północna (od rodziny Ludwa nr 279 do rodziny Włodarczyk nr 30A)

Czwartek - 2 stycznia