Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 4

Wszystkich 100285

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Nasze rodziny

By współczesne rodziny były wspierane miłością, szacunkiem i radą.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 26 GRUDNIA 2019

Święto św. Szczepana

26 grudnia 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Bóg zapłać za ofiary złożone w dniu wczorajszym na Pasterce na Fundusz Obrony Życia, w Boże Narodzenie na pokrycie kosztów prac wykonanych w tym roku cmentarzu oraz dziś na Papieski Uniwersytet w Krakowie i Tarnowie.

 

2. Wyrażamy serdeczną wdzięczność tym wszystkim, którzy przyczynili się do jak najlepszego przygotowania oraz przeżycia Świąt Bożego Narodzenia w naszej parafii. Dziękujemy Pani Zofii Kościelnej, kilku Rodzinom z Książnic i Łężkowic oraz młodzieży i lektorom za ustawienie pięknych choinek, wystrój kościoła i przygotowanie szopki. Dziękujemy Rodzinie Świętków z Łężkowic za przekazanie wszystkich drzewek do kościoła i na plebanię. Dziękujemy Panu Organiście Kamilowi, Panom Szafarzom, diakonowi Łukaszowi i LSO. Słowa uznania pragniemy wyrazić Członkiniom naszej parafialnej Caritas, które rozprowadzały świece wigilijne oraz przygotowały wspaniałe paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących Parafian. Dziękujemy Państwu Mordarskim za ofiarowane słodycze dla dzieci, kilku rodzinom za ofiary pieniężne na rzecz Caritas oraz pewnemu anonimowemu darczyńcy za telewizor, który został przekazany pewnej Rodzinie w parafii. Wam drodzy Parafianie dziękujemy za wszystkie złożone dary żywnościowe. Dziękujemy również za ofiary złożone przy opłatkach na kwotę 3.320 zł. w całości na ogrzewanie kościoła. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli nam w godnym przeżyciu Świąt Bożego Narodzenia oraz złożyli życzenia świąteczne, składamy serdeczne Bóg zapłać! Niech Dzieciątko Boże Wam wynagrodzi!

 

3. Od jutra rozpoczniemy w naszej parafii wizytę duszpasterską. Przyjęcie kapłana po kolędzie jest aktem wyznania wiary i więzi z parafią. Kolęda ma charakter nie tylko wizyty, ale także małej liturgii, dlatego prosimy aby przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece, wodę święconą i kropidło (ewentualnie samą wodę, którą ksiądz może poświęcić). Postarajmy się, aby w spotkaniu z kapłanem uczestniczyli w miarę wszyscy domownicy, którym kapłan przynosi Boże błogosławieństwo. Przykro nam będzie, jeśli ktoś celowo wyjdzie z domu przed kapłanem. Będziemy otwarci na Wasze sugestie dotyczące funkcjonowania parafii, kolejnych inwestycji, które chcemy realizować dla wspólnego dobra oraz wydarzeń czekających naszą wspólnotę w ciągu najbliższych dwóch lat.

 

4. PROGRAM KOLĘDY:

 

5. W ostatnich dniach z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Józef Fortuna z Targowiska, którego pogrzeb odbędzie się w piątek o godz. 14:00 oraz śp. Adam Solarz z Targowiska, którego pogrzeb będzie w sobotę o godz. 13:30. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu…

Program Wizyty Duszpasterskiej

27 – 30 grudnia 2019 r.

 

PIĄTEK - 27 grudnia

14:30  TARGOWISKO - k/kawiarni (od rodziny Zawadzkich nr 346 do domu IHR nr 23)

 

SOBOTA - 28 grudnia

9:00   TARGOWISKO - od kościoła i Kolonia (od rodziny Polak nr 295 do rodziny Średniawa nr 394)

9:00   TARGOWISKO - Nowohucka (od rodziny Wuszczewskich nr 456 do rodziny Górczewskich nr 386)

 

NIEDZIELA – 29 grudnia

14:00  TARGOWISKO - Podrabie i k/boiska (od rodziny Wróbel nr 72 do rodziny Czubak nr 46)

17:00  TARGOWISKO - k/Grodkowic (od rodziny Mięso nr 363 do rodziny Chabas nr 235)

 

PONIEDZIAŁEK – 30 grudnia

9:00   TARGOWISKO - Zatoki (od rodziny Węgłowskich nr 107 do rodziny Dubak nr 497)

9:00   TARGOWISKO - strona Północna (od rodziny Ludwa nr 279 do rodziny Włodarczyk nr 30A)

 

Polecamy

Polecamy

Polecamy