Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 4

Wszystkich 100285

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Nasze rodziny

By współczesne rodziny były wspierane miłością, szacunkiem i radą.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGLOSZENIA: 22 - 29 GRUDNIA 2019

4 Niedziela Adwentu

22 grudnia 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Jutro zakończymy roraty o godz. 17:00. Po Mszy odbędzie się losowanie głównych nagród dla dzieci uczestniczących w adwentowym oczekiwaniu na przyjście Pana Jezusa.

 

2. We wtorek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msza święta z Nowenną do Dzieciątka Jezus będzie tylko rano o 6:30. Przed Mszą świętą będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty dla tych, którzy wrócili z zagranicy i pragną po Bożemu przeżyć Święta. Zachęcamy do przeżycia Wieczerzy Wigilijnej zgodnie z tradycją w religijnej atmosferze i niech nikt w ten wyjątkowy wieczór nie poczuje się samotny.

 

3. Świętowanie Bożego Narodzenia w naszym kościele rozpoczniemy Pasterką o 24:00 na którą serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości. Ofiary zbierane podczas Pasterki zostaną przekazane na Fundusz Obrony Życia.

 

4. W środę w Uroczystość Bożego Narodzenia oraz w czwartek w Święto św. Szczepana Męczennika porządek nabożeństw będzie niedzielny, czyli o godz. 7:00, 9:00, 11:00 oraz 16:00.

 

5. W piątek przypada Święto Św. Jana Ewangelisty. W związku z tym na wieczornej Mszy świętej poświęcimy wino. Natomiast w sobotę wspominamy Św. Młodzianków Męczenników. Pomodlimy się w tym dniu za dzieci, których życie jest zagrożone.

 

6. Informujemy Parafian, że w tym roku wizytę duszpasterską rozpoczniemy w piątek po świętach od Targowiska. Szczegółowy program kolędy na najbliższe dni podamy w drugi dzień Świąt.

 

7. Przyszła Niedziela w oktawie Bożego Narodzenia to Święto Świętej Rodziny z Nazaretu. My kapłani wraz z Parafialnym Zespołem Synodalnym zapraszamy w następną niedzielę na godz. 9:00 wszystkich małżonków obchodzących w kończącym się roku 50-lecie i 25-lecie małżeństwa. Prosimy, aby zająć miejsca w pierwszych ławkach, po prawej stronie złoci jubilaci, a po lewej srebrni. W czasie Mszy będzie uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, a po niej zapraszamy Czcigodnych Jubilatów na kawę i ciasto w budynku plebanii.

 

8. Za tydzień w niedzielę odbędzie się również posłanie Kolędników Misyjnych w czasie Mszy świętej o godz. 11:00.

 

9. Pobłogosławione opłatki na stół wigilijny są jeszcze do nabycia w zakrystii.

 

10. Informujemy, że lista chętnych na wrześniową pielgrzymkę do Medjugorie, Chorwacji i Austrii została zamknięta. Bardzo prosimy o pilne odebranie u ks. Proboszcza umów, które należy wypełnić i podpisać oraz dostarczyć z powrotem najpóźniej do 5 stycznia.

 

11.Dziękujemy Parafianom z Łężkowic za przygotowanie naszej świątyni na święta. W sobotę na 7:00 zapraszamy kolejne rodziny z Łężkowic: Paruch 10, Lech 99, Pagacz 52, Chojnacki 54, Bednarek 80, Kołtun 127, Dziubek 120, Dudziak 88, Langie 106, Świętek 69, Świętek 35.

 

12. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na bieżące wydatki oraz pewnej rodzinie z Książnic za ofiarę na cmentarz. Ofiary z pierwszego dnia świątecznego oraz z następnej niedzieli inwestycyjnej przeznaczymy na wypłacenie prac wykonanych w tym roku na cmentarzu.

 

13. Dziś dotarło do nas światełko betlejemskie, które możemy zabrać do naszych domów na stół wigilijny.

 

14. Przypominamy, że dziś po każdej Mszy odbywa się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez dziewczęta z DSM z którego dochód przeznaczony będzie na działalność DSM oraz wsparcie dla potrzebujących dzieci z parafii.

 

15. Ogłoszenie społeczne: Rada Rodziców, Dyrekcja i Nauczyciele SP w Kłaju zapraszają na Bal Sylwestrowy, który odbędzie się w sali widowiskowej Urzędu Gminy.

 

16. Zapraszamy do nabycia świątecznego numeru Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł, a w nim List apostolski papieża Franciszka "O znaczeniu i wartości złóbka" oraz dodatek z propozycją modlitwy przy wigilijnym stole. Jest już styczniowy nr Małego GN dla dzieci.

 

17. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Stanisław Gaca z Książnic, którego pogrzeb odbył się w Krakowie. W naszej parafii Msza z okazji pogrzebu będzie jutro w poniedziałek o 17:00. Polećmy go Bożemu miłosierdziu…

 

18. Wszystkim Parafianom i uczestnikom dzisiejszej liturgii życzymy głębokiego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia i obfitości błogosławieństwa Bożej Dzieciny!

Polecamy

Polecamy

Polecamy