Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Odtwarzacz

Teraz gramy:

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 13

Wszystkich 60257

Plan Duszpasterski

ROK LITURGICZNY 2018 NEW

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Aby tchnienie Ducha Świętego wzbudziło nową wiosnę misyjną w Kościele.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGLOSZENIA: 30 CZERWCA - 7 LIPCA 2019

Uroczystość Odpustowa ku czci NSPJ

13 Niedziela Zwykła

30 czerwca 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Przed nami dwa wakacyjne miesiące. W związku z tym od tego tygodnia zmienia się porządek Mszy świętych w naszym kościele:

  • poniedziałek, środa i piątek Msze święte o godz. 18:00;
  • wtorek i czwartek o godz. 6:30.

2. Informujemy również, że w lipcu i sierpniu Msze święte niedzielne w naszym kościele parafialnym będą o godz. 7:00, 10:00 oraz popołudniu o 18:00. Natomiast w kaplicy w Targowisku Msza święta z formularzem niedzielnym w sobotę o godz. 18:00.

 

3. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu czynna jest w poniedziałki, środy i piątki po wieczornej Mszy świętej, natomiast we wtorek i czwartek po Mszy świętej o 6:30.

 

4. W liturgii tego tygodnia:

• we wtorek - Święto NMP Tuchowskiej. Szczegółowy program tygodniowego Wielkiego Odpustu Tuchowskiego jest w gablocie ogłoszeń,

• w środę - Święto Tomasza Apostoła,

• w sobotę - wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

 

5. W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18:00. Serdecznie zapraszamy.

 

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota lipca.

  • spowiedź święta w piątek rano przed Mszą oraz po południu od 17:00,
  • w pierwszy piątek uczcimy NSPJ i zbierzemy ofiary na cele misyjne,
  • w pierwszą sobotę oddamy cześć Matce Bożej podczas Mszy świętej rano o 6:30.

7. Nasza parafia organizuje wakacyjny wyjazd dla DSM na 3 dni do Krynicy Zdroju w dn. 17 - 19 lipca br. Koszt wyjazdu z wyżywieniem i zakwaterowaniem w Domu Wypoczynkowym "Pogoń" wynosi 200 zł. Szczegółowe informacje u P. Kingi.

 

8. Dziękujemy Paniom z Róży MB Nieustającej Pomocy z Targowiska za poprowadzenie różańca w czerwcu. O poprowadzenie modlitwy w lipcu w środę pół godziny przed wieczorną Mszą proszona jest Róża św. Aniołów Stróżów z Książnic (Zelator - Kazimiera Kowalska).

 

9. W następną niedzielę po każdej Mszy świętej będą zbierane podpisy pod projektem ustawy, która ma na celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną według standardów WHO. W celu złożenia ważnego podpisu potrzebny jest nr PESEL.

 

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać Parafianom z Targowiska za przygotowanie kościoła na odpust parafialny. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejne rodziny: Sowiński 88, Nazaruk 241, Przesławska 176, Marcinek 61, Kluza 183, Frączek 13, Słodki 327, Stryszowska 414, Życzyński 385, Chudecki 431, Skupień 331.

 

11. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na wypłacenie wymiany rynien na naszym kościele. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Są już wakacyjne numery Promyczków dla dzieci, a w nich płyta DVD: Łukasz strażnik skarbów.

 

12. Ogłoszenie społeczne: Spotkanie organizacyjne w sprawie kursu księgowości odbędzie się w Domu Kultury w Szarowie w piątek 5 lipca br. o godz. 17:00.

 

13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Henryk Chwastek z Książnic. Polećmy go Bożemu miłosierdziu…

 

14. Na koniec dziękujemy Wszystkim, którzy pomogli nam przygotować dzisiejszą uroczystość odpustową. Dziękujemy Pani Kościelnej za wystrój kościoła, Panu Organiście, LSO, DSM, Paniom niosącym feretrony, strażakom z OSP, dzieciom komunijnym oraz dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiaty. Niech Pan Jezus Wszystkim wynagrodzi!

Polecamy

Polecamy

Polecamy