Odtwarzacz

Teraz gramy:

Plan Duszpasterski

ROK LITURGICZNY 2018 NEW

Aby tchnienie Ducha Świętego wzbudziło nową wiosnę misyjną w Kościele.

OGŁOSZENIA: 23 - 30 CZERWCA 2019

23 czerwca 2019 r.

1. Jutro w poniedziałek w liturgii Kościoła Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W związku z tym dzisiaj w sąsiedniej parafii Chełm przypada odpust.

2. Do czwartku włącznie będziemy przeżywać oktawę Bożego Ciała z procesją wokół kościoła codziennie po wieczornej Mszy świętej o 18:00. W czwartek zakończenie oktawy połączone z błogosławieństwem dzieci i poświęceniem wianków. Prosimy rodziców, aby nawet maleńkie dzieci zabrali do kościoła na błogosławieństwo. Dla wszystkich dzieci będzie słodka niespodzianka.

3. W piątek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to nasze patronalne Święto. Msze święte jak w dni powszednie. W czasie Mszy świętej o godz. 18:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię oraz Akt wynagrodzenia Sercu Jezusowemu za który można uzyskać odpust zupełny. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

4. W sobotę (29 czerwca) świętujemy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte w naszym kościele w tym dniu o 7:00, 10:00 oraz 18:00. W Targowisku wyjątkowo o godz. 17:00! Zapraszamy do świątyni, by oddać cześć tym wielkim Apostołom i filarom Kościoła. Składka w tym dniu jest przeznaczona do dyspozycji Ojca Świętego, jako Świętopietrze.

5. W związku z Uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa w przyszłą niedzielę nasza wspólnota w Łężkowicach będzie przeżywać Odpust parafialny. Msze święte w tym dniu o godz. 7:00, 9:00, 11:00 - Uroczysta Suma Odpustowa z procesją wokół kościoła oraz popołudniu o 16:00. Zapraszamy Wszystkich Parafian i Gości do uczczenia Serca Jezusowego w naszej świątyni. Strażaków prosimy ze sztandarami oraz do baldachimu. Panie i DSM prosimy o zabranie feretronów, a dzieci zapraszamy do dzwonienia i sypania kwiatków.

6. Okolicznościowa spowiedź z okazji Odpustu w piątek od godz. 17:00.

7. W najbliższym tygodniu Msze święte od poniedziałku do czwartku włącznie tylko wieczorem o 18:00.

8. Odwiedziny chorych w Książnicach w najbliższy piątek od godz. 8:00.

9. Parafialny Zespół Synodalny zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie w piątek o godz. 19:00 w budynku plebanii.

10. Wczoraj Ks. Biskup Andrzej Jeż pobłogosławił w Tarnowie nowych nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii. Są wśród nich 3 nasi Parafianie: Pan Marek Drozd, Pan Władysław Kowalski i Pan Wojciech Wilk. Gratulujemy im wytrwałości w kilkumiesięcznym przygotowaniu i życzymy owocnej posługi w naszej wspólnocie. Przy okazji informujemy, że nasza parafia posiada 5 nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej.

11. Składamy podziękowanie Parafianom w Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. O posprzątanie kościoła przed odpustem w piątek po Mszy św. wieczornej, prosimy kolejnych parafian z Targowiska: Golarz 54, Łach 91, Janik 80, Król 147, Szostak 147, Burkowski 114A, Stokłosa 132, Sowa 128, Szczudło 78, Chudecki 217, Skoczek 216, Lipiński 512, Solarz 169, Czesak 386, Naruszewicz 87, Babraj 158, Nowak 120, Gruszecki 62A, Gruszecki 347, Pawełek 41, Pawełek 475.

12. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę. Ofiary z przyszłej niedzieli inwestycyjnej przeznaczymy na wypłacenie wymiany rynien na naszym kościele. Zapraszamy do nabycia prasy katolickiej.

13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Tadeusz Piwowar z Targowiska, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 15:30. Polećmy go Bożemu miłosierdziu…

14. Drogim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia!