Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 15

Wszystkich 233080

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za ludzi żyjących na marginesie

Módlmy się, aby ludzie, którzy żyją na marginesie społeczeństwa, w nieludzkich warunkach egzystencjalnych, nie byli zapominani przez instytucje i by nigdy nie byli uważani za pozbawionych wartości.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 28 PAŹDZIERNIKA - 4 LISTOPADA 2018

 

Uroczystość Wszystkich Świętych

1 listopada 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dzisiaj nie będzie Mszy świętej o 16:00. Po południu będzie ostatnia Msza święta o godz. 14:00 w kościele, po której wyruszy procesja na cmentarz, w czasie której będziemy polecać naszych bliskich zmarłych. Ofiary zbierane dziś na tacę przeznaczymy na wywóz śmieci z cmentarza.

 

2. Od południa dnia dzisiejszego możemy zyskiwać odpusty za zmarłych. Warunkiem zyskania odpustu jest nawiedzenie cmentarza w dniach od 1 do 8 listopada oraz modlitwa w intencji zmarłych. Aby zyskać odpust zupełny należy wypełnić tzw. zwykłe warunki. Są nimi:

  • stan łaski uświęcającej,
  • przyjęcie Komunii świętej,
  • wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego,
  • modlitwa w intencjach papieża. Odpust zupełny można zyskać tylko jeden raz dziennie i dla jednej duszy pokutującej w czyśćcu.

3. Jutro wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze święte w naszym kościele będą odprawione przed południem o 7:00 i 10:00 oraz wieczorem o 17:00. Dodatkowo Msza święta pogrzebowa za śp. Jana Oleksego z Targowiska o godz. 14:00. Od jutra przez oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych pół godziny przed wieczorną Mszą świętą będziemy odmawiać różaniec i polecać zmarłych wypominanych. W sobotę różaniec z wypominkami będzie po Mszy świętej o 6:30.

 

4. Przypominamy, że na cmentarzu trwa dzisiaj kwesta na potrzeby naszego tarnowskiego Seminarium Duchownego. Prosimy o ofiarność na ten cel.

 

 

30 Niedziela Zwykła

                                                             28 października 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W środę zakończymy Nabożeństwa Różańcowe. Zachęcamy w te ostatnie trzy dni do przyjścia do kościoła szczególnie tych, którzy wcześniej nie znaleźli czasu, aby pomodlić się na różańcu. Dla dzieci, które zbierały obrazki o objawieniach Matki Bożej w Lourdes i przyniosą wypełnione książeczki będzie w środę po różańcu mała niespodzianka! W związku ze zmianą czasu różaniec będzie o 16:30, natomiast Msze święte wieczorne o 17:00.

 

2. W czwartek (1 listopada) będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte przed południem będą o godz. 7:00, 9:00 i 11:00. Po południu będzie ostatnia Msza święta o godz. 14:00, po której wyruszy procesja z kościoła na cmentarz, w czasie której będziemy polecać naszych bliskich zmarłych. Nie będzie Mszy świętej o 16:00. Ofiary zbierane na tacę w tym dniu przeznaczymy na wywóz śmieci z cmentarza.

 

3. Okolicznościowa spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych będzie w środę od godz. 16:00.

 

4. W Uroczystość Wszystkich Świętych na naszym parafialnym cmentarzu kleryk Łukasz oraz lektorzy i ministranci będą zbierać ofiary do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Prosimy o ofiarność na ten cel.

 

5. W piątek będziemy obchodzić Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Msze święte w naszym kościele będą odprawione jak w święta zniesione, czyli o 7:00, 10:00 oraz wieczorem o 17:00.

 

6. Wypominki roczne i listopadowe można składać na tacę, w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej. Od 2 do 8 listopada pół godziny przed wieczorną Mszą świętą będziemy polecać zmarłych wypominanych odmawiając różaniec. Natomiast przez cały rok w niedzielę chcemy modlić się zmarłych w wypominkach rocznych przed Mszą świętą o 9:00 i 11:00 odmawiając odpowiednio dziesiątek różańca i dziesiątek Koronki do Bożego Miłosierdzia.

 

7. W tym tygodniu będzie pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

• w piątek okolicznościowa spowiedź: rano przed każdą Mszą świętą i popołudniu od 16:00. W tym dniu pomodlimy się również za misje i zbierzemy ofiary na cele misyjne,

w piątek w Dzień Zaduszny zapraszamy na Mszę świętą wieczorną kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VII.

w sobotę Msza święta o Niepokalanym Sercu Maryi rano o 6:30, a po niej wypominki listopadowe z różańcem za zmarłych,

• odwiedziny chorych w Książnicach w pierwszy piątek od godz. 8:30

 

8. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o 7:00 zmiana tajemnic różańca.

 

9. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w następną niedzielę 4 listopada po Mszy świętej o 16:00. Serdecznie zapraszamy!

 

10. Młodzież naszej parafii wraz z DSM dziś oraz w środę i czwartek będą rozprowadzać znicze przy cmentarzu. Zachęcamy do nabycia, by wesprzeć wydatki związane z funkcjonowaniem salki przyparafialnej.

 

11. Składamy serdeczne podziękowanie za przygotowanie kościoła i otoczenia na niedzielę i Wszystkich Świętych. Na przyszłą sobotę prosimy na godz. 7:00 Parafian z Książnic: Cieślik 112, Mętel 99, Wasilewska 98, Turakiewicz 154, Szostak 147, Antkiewicz 231, Seweryn 222, Szostak 170, Rembiś 185, Górecki 208.

 

12. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę w całości przeznaczone na koszty czekającej nas przycinki drzew wokół kościoła.

 

13. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Jest już listopadowy nr Małego Gościa dla dzieci, a w nim bezpłatny dodatek: Komiks "Skauci Niepodległej".

 

14. Ogłoszenie społeczne: Wójt Gminy Kłaj oraz Komendant 3 Regionalnej Bazy Logistycznej zapraszają Mieszkańców Gminy na uroczystość odsłonięcia pomnika poległych za Ojczyznę, która odbędzie się we wtorek 30 października o godz. 12:00 na terenie Jednostki Wojskowej w Kłaju.

 

15. W ostatnim tygodniu w USA odszedł do wieczności śp. Ks. Edward Wal, były misjonarz w Peru, a w latach 80-tych wikariusz w naszej parafii oraz śp. Jerzy Włodarczyk z Targowiska, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu…

 

15. Drogim Parafianom życzymy dobrego tygodnia pełnego zadumy nad ludzkim życiem oraz bezpiecznych wyjazdów i powrotów ze Wszystkich Świętych.

Polecamy

Polecamy

Polecamy