Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 14

Wszystkich 233079

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za ludzi żyjących na marginesie

Módlmy się, aby ludzie, którzy żyją na marginesie społeczeństwa, w nieludzkich warunkach egzystencjalnych, nie byli zapominani przez instytucje i by nigdy nie byli uważani za pozbawionych wartości.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 21 - 28 PAŹDZIERNIKA 2018

29 Niedziela Zwykła

21 października 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Zapraszamy do udziału: w nabożeństwach różańcowych, dziś i w ciągu tygodnia.

 

2. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się w Kościele Tydzień Misyjny: będzie to dla nas wszystkich okazja do osobistej i wspólnotowej modlitwy za Dzieło Misyjne Kościoła.

 

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada wspomnienie:

• w poniedziałek - św. Jana Pawła II, papieża,

• we wtorek - rocznica poświęcenia naszego kościoła parafialnego, którego dokonał abp Leon Wałęga 23 października 1921 r.

 

4. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego będzie w piątek o godz. 19:00 w budynku plebanii. Serdecznie zapraszamy.

 

5. Wyjazd autokaru na pielgrzymkę do Piekar Śląskich oraz do Tyńca będzie w najbliższą sobotę o 7:00 rano z parkingu przy kościele. Powrót w godzinach popołudniowych.

 

6. Od dzisiaj można zabierać z kościoła kartki na wypominki listopadowe i roczne. Bardzo prosimy, aby nazwiska zmarłych pisać czytelnie. Pamiętajmy, aby w wypominkach, zwłaszcza rocznych, wypisywać zmarłych z najbliższej rodziny i nie wypisujmy na kartce wszystkich sąsiadów i znajomych, bo potem te same imiona i nazwiska pojawiają się kilkakrotnie w czasie odczytywania. W wypominkach rocznych od tego roku chcemy się modlić się za zmarłych w każdą niedzielę o 8:45 i 10:45 natomiast w listopadowych od 1 do 8 listopada pół godziny przed wieczorną Mszą świętą odmawiając różaniec. Wypominki można składać na tacę, w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

7. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych zwracamy się z prośbą o uporządkowanie grobów swoich bliskich zmarłych oraz mogił, o które przez cały rok nikt się nie troszczy. Prosimy również, aby odpowiednio posegregować cmentarne śmieci zanim wrzucimy je do kontenerów lub do utylizacji za budynkiem gospodarczym.

 

8. Wzorem ubiegłych lat młodzież naszej parafii oraz DSM będzie rozprowadzać znicze przy cmentarzu w najbliższą sobotę od godz. 8:00 do 16:00 oraz w niedzielę. Dochód z tej akcji przeznaczony zostanie na doposażenie salki młodzieżowej w budynku gospodarczym. Za dochód uzyskany z ubiegłorocznej akcji zakupiono w ostatnim czasie sprzęt oraz gry dla dzieci i młodzieży na łączną kwotę 4 tys. zł.

 

9. Składamy podziękowanie za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Ponieważ chcemy przygotować otoczenie Kościoła na Wszystkich Świętych, dlatego w przyszłą sobotę prosimy na godz. 7:00 Parafian z 30 numerów z Książnic: Migdał 15, Lech 167, Lech 12, Smaga 131, Lonka 109, Wiej 150, Drożdżak 115, Więcław 17, Woś 8, Konieczny 105, Rusek 71, Pilch 44, Białas 121, Dokupil 121, Paszkot 99, Mardyła 114, Kowalski 180, Długosz 127, Klima 214, Stachnik 21, Górka 160, Augustynek 41, Chmielek 134, Białota 89, Białota 32, Smaga 97, Polak 122, Seweryn 101, Leśniak 49, Jajkowicz 157, Paruch 42. Bardzo prosimy, aby przynieść ze sobą grabki i z góry dziękujemy za pomoc w wywiezieniu liści spod kościoła.

 

10. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na dzieło misyjne Kościoła. Ofiary z przyszłej niedzieli inwestycyjnej przeznaczymy na koszty czekającej nas przycinki drzew wokół kościoła.

 

11. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego, a w nim artykuł o godziwości przyjmowania Komunii świętej oraz o rewolucjach w emeryturach, które szykują się w przyszłym roku.

 

12. Wczoraj z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Mieczysław Chwastek z Targowiska, którego pogrzeb odbędzie się w najbliższym tygodniu. Polećmy go Bożemu miłosierdziu…

 

13. Niech Bóg nam wszystkim błogosławi na progu nowego tygodnia naszych obowiązków!

Polecamy

Polecamy

Polecamy