Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 201

Wszystkich 265422

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów

Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świadkami Ewangelii.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 04 - 11 LISTOPADA 2018

31 Niedziela Zwykła

                                                                4 listopada 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy Nabożeństwa Różańcowe. Wyrażamy wdzięczność tym wszystkim, którzy prowadzili różaniec, szczególnie DSM, lektorom, ministrantom, gimnazjalistom oraz Paniom z Róż Różańcowych i Caritasu. Cieszymy się, że 14 dzieci nie opuściło żadnego różańca w kościele.

 

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

• w piątek - Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie - katedry papieża,

• w sobotę - św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,

 

3. W środę zapraszamy na Mszę świętą z nowenną do MB Nieustającej Pomocy o 17:00.

 

4. W listopadzie o poprowadzenie różańca w środę pół godziny przed wieczorną Mszą świętą proszona jest Róża św. Bernadetty z Książnic (Zelator - Zofia Pilch).

 

5. W piątek kolejne spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII i III klasy gimnazjum o 17:00. Bardzo prosimy o obecność przynajmniej jednego rodzica.

 

6. W przyszłą niedzielę (11 listopada) będziemy obchodzić 100 Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczniemy dzień wcześniej w sobotę w Targowisku. Najpierw o godz. 15:00 będzie uroczysta Msza święta w kaplicy, potem przemarsz pod Pomnik Niepodległości i Apel Poległych, a następnie akademia w WDK przygotowana przez młodzież ze SP w Targowisku. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Targowisko wraz ze SP serdecznie zapraszają. Nie będzie Mszy w kaplicy o godz. 17:00.

 

7. Uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona również w naszym kościele parafialnym w następną niedzielę o 11:00. W czasie tej Mszy wystąpi polski Chór "Czerwone Maki" ze stolicy Białorusi z Mińska, który 20 minut przed rozpoczęciem liturgii wykona kilka patriotycznych utworów. Wszystkich Parafian serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za Polskę. Nie zapomnijmy w tych dniach przystroić naszych domów flagami narodowymi.

 

8. Z okazji Święta Niepodległości Społeczność Szkoły Podstawowej w Książnicach zaprasza mieszkańców na wystawę autorstwa P. Stanisława Mroza pt. „Na legionowym szlaku” w dniach 8, 13 i 14 listopada przed lekcjami oraz po lekcjach szkolnych. Szczegółowy harmonogram wystawy oraz uroczystości szkolnych znajduje się w gablocie ogłoszeń.

 

9. Wypominki listopadowe czytamy codziennie do czwartku włącznie pół godziny przed wieczorną Mszą świętą ofiarując za zmarłych wypominanych różaniec oraz w niedziele listopada przed Mszą świętą o 9:00 i 11:00.

 

10. Wycieczka dla ministrantów i lektorów do Niecieczy, Wał Rudy, Zabawy i Łęk Górnych k/Pilzna będzie w najbliższą sobotę (10 listopada). W programie zwiedzanie stadionu Termaliki, miejsc związanych z życiem bł. Karoliny Kózkówny i spotkanie integracyjne. Wyjazd o 8:00 spod kościoła.

 

11. W związku z rocznicą śmierci bł. Karoliny w niedzielę 18 listopada organizujemy z parafii wyjazd na Drogę Krzyżową szlakiem męczeństwa błogosławionej oraz na Mszę świętą o uzdrowienie w Sanktuarium w Zabawie. Wyjazd o 13:45. Koszt 15 zł. Zapisy w zakrystii.

 

12. Dziękujemy Parafianom z Książnic za przygotowanie kościoła na niedzielę. W sobotę prosimy na godz. 7:00 ostatnich Parafian z Książnic: Kaczmarczyk 178, Słabosz 107, Włodarczyk 106, Piekło 174, Gać 194, Ryba 221, Gać 176, Paruch 210.

 

13. Bóg zapłać za ofiary dziś na tacę na cele diecezjalne, za ofiary złożone we Wszystkich Świętych na wywóz śmieci z cmentarza, na WSD w Tarnowie podczas kwesty cmentarnej oraz za ofiary w październiku na służbę kościelną. Lista ofiarodawców jest umieszczona w gablocie ogłoszeń. Dziękujemy również za ofiary indywidualne na wywóz śmieci z Książnic 164, Targowiska 163, z Krakowa oraz za ofiarę na Kościół z Łężkowic 123.

 

14. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia kalendarze rolników.

 

15. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Jan Oleksy z Targowiska. Polećmy go Bożemu miłosierdziu…

 

16. Drogim Parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.

Polecamy

Polecamy

Polecamy