Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 2

Wszystkich 233024

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za ludzi żyjących na marginesie

Módlmy się, aby ludzie, którzy żyją na marginesie społeczeństwa, w nieludzkich warunkach egzystencjalnych, nie byli zapominani przez instytucje i by nigdy nie byli uważani za pozbawionych wartości.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 29 LIPCA - 5 SIERPNIA 2018

17 Niedziela Zwykła

29 lipca 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W środę rozpoczyna się sierpień - miesiąc trzeźwości. Zachowajmy trzeźwość w naszych rodzinach i wspierajmy modlitwą tych, którzy cierpią z powodu alkoholizmu najbliższych.

 

2. W liturgii Kościoła tego tygodnia:

• we wtorek - św. Ignacego z Loyoli, prezbitera,

• w środę - św. Alfonsa, Marii Liguoriego, bpa i doktora Kościoła,

• w sobotę - św. Jana Marii Vianneya - prezbitera, patrona kapłanów.

 

3. W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.

 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

• w czwartek pomodlimy się o nowe powołania do służby Bożej z naszej parafii,

• w piątek okolicznościowa spowiedź: rano przed Mszą świętą i po południu od 17:00,

• w piątek pomodlimy się również za misje i zbierzemy ofiary na ten cel,

• w sobotę o 6:30 oddamy cześć Niepokalanemu Sercu NMP.

• odwiedziny chorych w Książnicach przełożone na sobotę 11 sierpnia o godz. 8:00.

 

5. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca po porannej Mszy świętej.

 

6. Wyrażamy wdzięczność Róży św. Aniołów Stróżów z Książnic za modlitwę różańcową w każdą środę lipca. W sierpniu o poprowadzenie różańca w środę pół godziny przed wieczorną Mszą świętą proszona jest Róża św. Rity z Książnic (Zelator - Teresa Serafin).

 

7. W związku z tym, że w naszej parafii są jeszcze tacy, którzy uprawiają ziemię, dlatego 15 sierpnia chcemy podziękować Panu Bogu za tegoroczne plony. Już teraz bardzo prosimy mieszkańców Książnic o przygotowanie okolicznościowego wieńca, który poświęcimy wraz z ziołami i kwiatami.

 

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać Parafianom z Targowiska i Książnic za przygotowanie kościoła i otoczenia na niedzielę. Dziękujemy również za wykoszenie trawy na placu wokół kościoła. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy następujące rodziny z Książnic: Woźnica 54, Chmielek 92, Kumor 90, Musiał 233, Wojdyła 237, Bytnar 190, Puścizna 110, Bytnar 19, Golec 143, Migdał 248.

 

9. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na pokrycie kosztów wywozu śmieci z cmentarza. Polecamy nowy nr Gościa Niedzielnego życząc przyjemnej lektury.

 

10. Na zakończenie Mszy świętej odmówimy modlitwę za kierowców, a po błogosławieństwie ogólnym będzie mieć miejsce błogosławieństwo pojazdów wokół kościoła. Z góry Bóg zapłać za każdą ofiarę na środki transportu dla misjonarzy, a każdy kierowca otrzyma zapach samochodowy z wizerunkiem św. Krzysztofa oraz modlitwą na odwrocie.

 

11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia, a kierowcom szczęśliwych i bezpiecznych podróży. Niech św. Krzysztof ma was w swojej opiece!

Polecamy

Polecamy

Polecamy