Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 14

Wszystkich 233079

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za ludzi żyjących na marginesie

Módlmy się, aby ludzie, którzy żyją na marginesie społeczeństwa, w nieludzkich warunkach egzystencjalnych, nie byli zapominani przez instytucje i by nigdy nie byli uważani za pozbawionych wartości.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 05 - 12 SIERPNIA 2018

18 Niedziela Zwykła

5 sierpnia 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.

 

2. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

• w poniedziałek - Święto Przemienienia Pańskiego,

• w środę - św. Dominika, prezbitera,

• w czwartek - Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy,

• w piątek - Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,

• w sobotę - św. Klarę, dziewicę.

 

3. Odwiedziny chorych z posługą w Książnicach w sobotę o godz. 8:00.

 

4. Trwają zapisy na XXXVI Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską do Częstochowy. Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się dziś w Bazylice w Bochni po Mszy o godz. 14:30. W czasie tego spotkania można się jeszcze zapisać.

 

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy następujące rodziny z Książnic: Wiej 56, Migdał 56, Filipek 124, Grzesik 111, Nosek 108, Pilch 128, Lisowski 66, Dudziak 51, Smaga 183, Klejdysz 193.

 

6. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę na cele diecezjalne. Dziękujemy również za ofiary na służbę kościelną składane w lipcu. Lista ofiarodawców jest w gablocie ogłoszeń. Ofiary z przyszłej niedzieli będą przeznaczone na Uniwersytet Papieski JPII w Krakowie i Tarnowie. Zachęcamy do zakupu i czytania Gościa Niedzielnego.

 

7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Jadwiga Kwiatek z Książnic. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu…

 

8. Wszystkim uczestnikom liturgii życzymy błogosławionego całego tygodnia!

Polecamy

Polecamy

Polecamy