Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 6

Wszystkich 252064

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za chorych terminalnie

Módlmy się, aby chorzy w terminalnej fazie swojego życia oraz ich rodziny otrzymywali zawsze niezbędną opiekę i wsparcie, zarówno pod względem medycznym, jak i ludzkim.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 22 - 29 LIPCA 2018

16 Niedziela Zwykła

22 lipca 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Msze święte niedzielne w okresie wakacyjnym w naszym kościele o godz. 7:00, 10:00 oraz popołudniu o 18:00. W kaplicy w Targowisku w sobotę o godz. 18:00.

                                           

2. W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.

 

3. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

• w poniedziałek - Święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy,

• we wtorek - św. Kingę, dziewicę, patronkę diecezji,

• w środę - Święto św. Jakuba, Apostoła,

• w czwartek - św. Joachima i Annę, rodziców NMP.

 

4. W związku z tym, że 25 lipca w liturgii przypada również wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców, podróżnych i pielgrzymów, dlatego chcemy się włączyć w ogólnopolską Akcję św. Krzysztof, której celem jest apel do kierowców o ostrożną jazdę i w ramach wdzięczności za szczęśliwe podróże złożenie jednego grosza za jeden kilometr jazdy bez wypadku. Dlatego w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych, a ofiary, jakie przy tej okazji będzie można złożyć do puszki zostaną przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy. Serdecznie zapraszamy!

 

5. Przyszła niedziela w naszej diecezji jest niedzielą synodalną, dlatego pomodlimy się również o owoce tego wydarzenia w naszej diecezji.

 

6. W najbliższy piątek przypada pierwsza rocznica śmierci śp. Adama Kawuloka naszego organisty. W związku z tym w jego rodzinnym Koniakowie w kościele św. Bartłomieja odbędzie się w sobotę 28 lipca "Koncert organowo - wokalny pamięci Adama Kawuloka" po Mszy o godz. 17:30.

 

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy następujące rodziny z Targowiska: Świętek 330, Solarz 43, Korbut 264, oraz z Książnic: Serafin 82, Lech 168, Gajdzicki 135, Bieniek 234, Serafin 252, Lech 32, Pagacz 35a.

 

8. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę. Ofiary z przyszłej ostatniej niedzieli miesiąca przeznaczymy na pokrycie kosztów wywozu śmieci z cmentarza z ostatnich trzech miesięcy.

                                                                                        

9. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Gościa Niedzielnego, a w nim specjalny dodatek - obrazek z modlitwą kierowcy do św. Krzysztofa

 

10. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia, w tym także księżom życzymy obfitości łask Bożych i opieki świętych Patronów.

Polecamy

Polecamy

Polecamy