Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 25

Wszystkich 267953

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju

Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 17 WRZEŚNIA 2023

24 Niedziela Zwykła

17 września 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy świętej można złożyć ofiarę do puszek na Uniwersytet Papieski JPII w Krakowie i Tarnowie.

 

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

• w poniedziałek - Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona młodzieży,

• w środę - Św. Andrzeja Kim Taegon, prezbitera i Towarzyszy męcz.,

• w czwartek - Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty,

• w sobotę - św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

 

3. W najbliższy wtorek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie w salce parafialnej uczniów klas VII z terenu naszej parafii, a uczących się w szkołach poza naszą parafią.

 

4. W środę Msza święta z nowenną maryjną o godz. 18:00. Wcześniej modlitwa różańcowa.

 

5. W najbliższy piątek 22 września w kościele parafialnym w Koszycach Małych pod Tarnowem odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wyjazd do Koszyc będzie w piątek o 15:45 z parkingu przy kościele. Powrót do Łężkowic około godz. 21:30. Można się jeszcze zapisać do środy.

 

6. W następną niedzielę przeżywać będziemy dzień modlitw o trzeźwość narodu. Polecajmy tę ważną sprawę w naszych modlitwach.

 

7. Jutro nasz Ks. Proboszcz obchodzi swoje imieniny, dlatego polecamy Go Sercu Pana Jezusa życząc światła Ducha Świętego, zdrowia oraz opieki patrona św. Stanisława Kostki.

 

8. Wyrażamy wdzięczność alumnowi V roku WSD w Tarnowie Andrzejowi Urbanowi za dwutygodniową posługę duszpastersko - katechetyczną w naszej parafii. Zapewniamy o pamięci w modlitwie i życzymy wszelkich łask Bożych w przygotowaniu się do kapłaństwa.

 

9. Informujemy, że dwóch lektorów naszej parafii w dniu wczorajszym zostało włączonych do grona ceremoniarzy. Gratulujemy przyjętej posługi i życzymy owocnej służby w czasie liturgii w naszym kościele.

 

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać Parafianom z Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejne rodziny: Wójtowicz 76, Frankowski 92, Bielec 48, Gaj 2, Samek 69, Chmielewski 69A, Pobożniak 237, Więcek 197, Głogowski 172, Bułat 95.  

 

11. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę na wypłacenie rachunków za śmieci cmentarne.

 

12. Zachęcamy do nabycia nowego nr Gościa Niedzielnego, w którym możemy przeczytać o beatyfikacji Rodziny Ulmów z Markowej.

 

13. Na najbliższy tydzień naszych obowiązków niech nas umocni Boże błogosławieństwo!

Polecamy

Polecamy

Polecamy