Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 102

Wszystkich 273222

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za duszpasterstwo chorych

Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują, i ich bliskim moc Pana i aby coraz bardziej stawał się dla wszystkich widzialnym znakiem współczucia i nadziei.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 24 WRZEŚNIA - 1 PAŹDZIERNIKA 2023

25 Niedziela Zwykła

24 września 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Ostatnia niedziela września to Dzień Modlitw o Trzeźwość w rodzinach. Polecajmy tę ważną sprawę w naszych modlitwach.

 

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

• w środę - św. Wincentego a` Paulo, prezbitera,

• w czwartek - św. Wacława, męczennika,

• w piątek - Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,

• w sobotę - św. Hieronima, prezbitera i dok. Kościoła.

 

3. W środę Msza święta z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy o 18:00. Wcześniej modlitwa różańcowa.

 

4. W następną niedzielę rozpoczyna się miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe. W naszym kościele będą one w dni powszednie o godz. 17:30, a po nich Msza święta, natomiast w niedziele o godz. 15:30. W kaplicy w Targowisku różaniec codziennie o godz. 16:30, a w sobotę pół godziny przed Mszą świętą. Tradycyjnie, wszystkie dzieci otrzymają na pierwszym nabożeństwie plansze z hasłem: Prośmy o pokój, na których będą wklejać otrzymane każdego dnia obrazki.

 

5. Zmiana tajemnic różańca w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7:00.

6. W przyszłą niedzielę w parafii św. Mikołaja w Bochni rozpoczyna się Wielki Odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej. Szczegóły na afiszu w gablocie ogłoszeń.

 

7. Spotkanie lektorów i ministrantów w poniedziałek po wieczornej Mszy świętej.

 

8. Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie w następną niedzielę po Mszy świętej o godz. 16:00. Prosimy wszystkich o obecność!

 

9. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom z Targowiska za przygotowanie świątyni na niedzielę. W sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejne rodziny z Targowiska: Wyporek 199, Lisowski 170, Sochacki 141, Świętek 177, Gądek 144, Pałczyński 25, Chwastek 212, Kardas 38, Świętek 371.

 

10. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na cele inwestycyjne. Ofiary z przyszłej niedzieli zostaną przeznaczone na cele diecezjalne. Zachęcamy do nabycia i lektury Gościa N.

 

11. Wszystkim uczestnikom liturgii i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych!

Polecamy

Polecamy

Polecamy