Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 14

Wszystkich 233079

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za ludzi żyjących na marginesie

Módlmy się, aby ludzie, którzy żyją na marginesie społeczeństwa, w nieludzkich warunkach egzystencjalnych, nie byli zapominani przez instytucje i by nigdy nie byli uważani za pozbawionych wartości.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSSZENIA : 10 - 17 WRZEŚNIA 2023

23 Niedziela Zwykła

10 września 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie:

• w środę - św. Jana Chryzostoma, bpa i doktora Kościoła,

• w czwartek - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

• w piątek - NMP Bolesnej,

• w sobotę - św. Korneliusza, papieża i Cypriana bpa i męczennika.

 

2. W środę Msza święta z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy o 18:00. Wcześniej modlitwa różańcowa.  

 

3. Z racji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego w czwartek zapraszamy na Drogę Krzyżową, którą odprawimy pół godziny przed wieczorną Mszą świętą.

 

4. Uczniów klas III z terenu naszej parafii wraz z rodzicami zapraszamy w czwartek na Mszę świętą o 18:00, a po niej spotkanie organizacyjne na rozpoczęcie duchowego przygotowania do uroczystości pierwszokomunijnych.

 

5. Uczniów klas VIII zapraszamy wraz z rodzicami w piątek na Mszę świętą o godz. 18:00, podczas której będzie uroczyste złożenie deklaracji i wpisanie na listę kandydatów do sakramentu bierzmowania. Deklaracje do wypełnienia księża będą rozdawać w szkole, a jeśli ktoś uczy się poza naszą parafią, to trzeba je odebrać wcześniej w zakrystii.

 

6. W następną niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę świętą ze specjalnym kazaniem o godz. 11:00. Po Mszy świętej indywidualne błogosławieństwo wszystkich dzieci.

 

7. Spotkania duszpasterskie dla grup parafialnych w najbliższym tygodniu:

vlektorzy i ministranci w poniedziałek po Mszy wieczornej,

vkandydaci na ministrantów w sobotę o godz. 9:00,

vDSM w sobotę o godz. 10:00.

 

8. W piątek 22 września w parafii NSPJ i św. Małgorzaty Marii Alacoque w Koszycach Małych k/Tarnowa odbędzie się doroczna Diecezjalna Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapisy na wyjazd do następnej niedzieli w zakrystii. Gdyby ktoś z Parafian chciał dołączyć do Straży Honorowej prosimy, aby to zgłosić ks. Proboszczowi.

 

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać Parafianom z Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejne rodziny: Tworzydło 127, Rejduch 222, Rejduch 229, Chudecka 166, Golarz 505, Czajka 518, Papież 148, Piwowar 138, Piwowar 432.

 

10. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę na bieżące wydatki oraz za specjalną ofiarę na potrzeby parafii: z Targowiska nr 452.W przyszłą niedzielę po każdej Mszy ofiarami do puszek wesprzemy Uniwersytet Papieski w Krakowie i Tarnowie.

 

11. Zachęcamy do nabycia GN. w objętości 100 stron na jubileusz stulecia Gościa. Numer uzupełnia specjalny dodatek przygotowany na beatyfikację rodziny Ulmów. Są nadal wrześniowe numery Promyczków dla dzieci.

 

12. Dziekan Wydziału Teologicznego UPJPII w Tarnowie informuje, że do 18 września br. trwa rekrutacja na studia o specjalności katechetyczno - pastoralnej dla osób świeckich i zakonnych oraz na 2-letnie Podyplomowe Studia Teologiczno - Katechetyczne dla Nauczycieli. Szczegółowe informacje na stronie: wt-tarnow.upjp2.edu.pl lub w sekretariacie pod numerem tel.: 14/622-33-31.

 

13. Naszym Drogim Parafianom, a zwłaszcza solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych!

Polecamy

Polecamy

Polecamy