Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 20

Wszystkich 267948

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju

Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 03 - 10 WRZEŚNIA 2023

22 Niedziela Zwykła

3 września 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza święta dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Książnicach będzie w poniedziałek o godz. 8:00, natomiast dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Targowisku w kaplicy o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy także nauczycieli, wychowawców i rodziców do wspólnej modlitwy. Dla dzieci z Książnic będzie możliwość dojazdu autokarem spod szkoły do kościoła i z powrotem. Odjazd autokaru z Książnic o godz. 7:40.

 

2. W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 18:00. Pół godziny wcześniej różaniec. Przy tej okazji wyrażamy wdzięczność Róży św. Rity z Książnic za modlitwę różańcową w sierpniu. We wrześniu o poprowadzenie różańca proszona jest Róża św. Urszuli z Książnic.

 

3. W pierwszy czwartek września wieczorem pomodlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

 

4. W piątek wypada Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki naszej diecezji. Podczas Mszy świętej o 18:00 pobłogosławimy ziarno siewne.

 

5. Pierwsze powakacyjne spotkanie wszystkich lektorów i ministrantów będzie w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej.

 

6. Młodzież chętną do włączenia się w szeregi Grupy Apostolskiej przy naszej parafii zapraszamy w piątek po Mszy świętej wieczornej do salki.

 

7. Kandydatów na ministrantów od klasy IV zapraszamy w sobotę na godz. 9:00 do salki za kościołem. Rodziców prosimy o zachęcenie chłopców do pełnienia zaszczytnej służby przy ołtarzu. Planowane włączenie aspirantów do grona ministrantów odbędzie się w czwartą niedzielę Adwentu.

 

8. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej po wakacyjnej przerwie odbędzie się w sobotę o 10:00 w salce za kościołem. Mile widziane są nowe dziewczęta, które chcą zasilić nasz parafialny DSM.

 

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać Parafianom z Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na sobotę o 7:00 bardzo prosimy kolejne rodziny: Nowak 232, Tylek 484, Piwowar 375A, Piwowar 375, Sumara 466, Świegoda 82, Kluch 66, Piwowar 73, Gral 165, Piwowar 361.

 

10. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę na cele diecezjalne oraz za indywidualną ofiarę na potrzeby parafii: z Targowiska nr495 oraz od pewnej rodziny. Dziękujemy również za ofiary na służbę kościelną składane w sierpniu (złożyło tylko 10 rodzin). Lista ofiarodawców jest umieszczona w gablocie ogłoszeń.

 

11. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego, w którym warto przeczytać artykuły o duchowych potrzebach i oczekiwaniach młodzieży. Jest także wrześniowy numer Małego Gościa, w którym znajdziemy magnes-zakładkę z wizerunkiem błogosławionej Rodziny Ulmów.

 

12. W naszej wspólnocie parafialnej witamy alumna roku V WSD w Tarnowie, Andrzeja Urbana, który przez najbliższe dwa tygodnie będzie odbywał praktyki katechetyczne w naszych szkołach. Życzymy obfitości Bożych łask podczas pełnionej posługi pośród nas.

 

13. Ogłoszenie społeczne: Wójt Gminy Kłaj wraz z organizatorami zapraszają na uroczystości upamiętniające 84 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej przy grobach żołnierzy w Puszczy Niepołomickiej w piątek (8 września) o 11:30.

 

14. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Janina Włodarczyk z Targowiska, śp. Wojciech Jucha z Krakowa, oraz śp. Wiesław Strojek z Książnic, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13:30. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu…

 

15. Wszystkim naszym Parafianom życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, a dzieciom i młodzieży owocnego nowego roku szkolnego!

Polecamy

Polecamy

Polecamy