Wszystkich 204250

Za parafie

Módlmy się, aby parafie, stawiając w centrum komunię, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterstwa i otwartości wobec najbardziej potrzebujących.

OGŁOSZENIA: 15 - 22 STYCZNIA 2023

15 stycznia 2023 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

•we wtorek - św. Antoniego, opata,

•w czwartek - św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa,

•w sobotę - św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę.

2. Od środy rozpoczynamy w Kościele Tydzień Modlitw o jedność Chrześcijan.

3. Od jutra wracamy do normalnego porządku Mszy świętych w dni powszednie. W związku z trwającą jeszcze do soboty wizytą duszpasterską prosimy, aby sprawy kancelaryjne załatwiać po porannych Mszach świętych, czyli po godz. 7:00.

4. W środę Msza święta z Nowenną Nieustającą o 17:00. Pół godziny wcześniej modlitwa różańcowa. O poprowadzenie modlitwy w styczniu proszona jest Róża św. Kingi z Łężkowic.

5. W sobotę obchodzimy Dzień Babci, a w niedzielę Dzień Dziadka. W czasie liturgii celebrowanych w te dni będziemy pamiętać o naszych seniorach polecając ich w modlitwie.

6. W sobotę zakończymy wizytę duszpasterską w domach. Przepraszamy za wszelkie zmiany w programie wizyty spowodowane chorobą ks. Proboszcza oraz śmiercią i pogrzebem mamy. Gdyby ktoś z Parafian chciał zaprosić kapłana z błogosławieństwem, gdyż w wyznaczonym dniu domownicy byli nieobecni lub chorzy, to za tydzień w niedzielę udamy się do takich rodzin. Prosimy, aby do soboty zgłosić w zakrystii lub telefonicznie chęć przyjęcia kapłana, podając dokładny adres i nr telefonu.

7. Składamy serdeczne podziękowanie rodzinom z Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na 7:00 bardzo prosimy kolejnych Parafian: Cempa 238, Chojnacki 405, Górka 575, Denisiuk 255, Migdał 265, Chudecki 412, Chwastek 112, Czubak 46, Zawadzki 346, Wątorek 326.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które przeznaczymy na ubezpieczenie kościoła, kaplicy, plebanii i wszystkich budynków gospodarczych w ramach Funduszu Wydzielonego oraz od odpowiedzialności cywilnej. Dziękujemy również za specjalne ofiary na potrzeby parafii: z Książnic nr 234 oraz na ogrzewanie kościoła: z Targowiska nr 221.

9. Polecamy nowy numer GN, życząc przyjemnej lektury. Są jeszcze styczniowe Promyczki dla dzieci.

10. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności. śp. Helena Chwastek z Książnic. Wczoraj pożegnaliśmy również: śp. Marię Śliwa - mamę naszego ks. Proboszcza, której pogrzeb odbył się w parafii Krasne - Lasocice. Przy tej okazji ks. Proboszcz wyraża wdzięczność za modlitwę w intencji zmarłej mamy, liczny udział przedstawicieli parafii w pogrzebie oraz za wszelkie wyrazy współczucia. Polećmy śp. Helenę i śp. Marię Bożemu Miłosierdziu…

11. Drogim Parafianom, szczególnie Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, dobrej niedzieli i całego tygodnia!

Program Wizyty Duszpasterskiej

16 – 20 stycznia 2023 r.

16 stycznia

14:30