Wszystkich 204250

Za parafie

Módlmy się, aby parafie, stawiając w centrum komunię, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterstwa i otwartości wobec najbardziej potrzebujących.

OGŁOSZENIA: 08 -15 STYCZNIA 2023

Niedziela Chrztu Pańskiego

8 stycznia 2023 r.

1. Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia, ale w naszych domach i świątyniach podtrzymajmy piękną polską tradycję kolędowania do Święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do 2 lutego.

2. Przez cały ten tydzień Msze święte w naszym kościele w dni powszednie będą tylko rano o 6:30.

3. W związku z wizytą duszpasterską w najbliższym tygodniu nie będzie spotkań dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.

4. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę świętą o 11:00 ze specjalnym kazaniem, a po Mszy świętej indywidualne błogosławieństwo dzieci.

5. Przypominamy o planowanej na wiosnę Pielgrzymce do Włoch organizowanej we współpracy z Biurem Diecezjalnym ITER z Tarnowa, ponieważ do końca stycznia ma zapaść ostateczna decyzja, czy pielgrzymka dojdzie do skutku. Szczegółowy plan pielgrzymki oraz informacje o kosztach można uzyskać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

6. Dziękujemy Parafianom z Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. W sobotę na 7:00 zapraszamy kolejnych Parafian: Jawień 6, Wywiał 413, Mordarski 70, Wnęk 403, Zięba 77, Chudecki 96, Chudecki 96A, Borycz 84, Konstanty 284, Stokłosa 28.

7. Dziękujemy za ofiary dziś na tacę na cele diecezjalne oraz za specjalne ofiary na potrzeby parafii: z Targowiska nr 426 i jedna ofiara anonimowa oraz od pewnej rodziny z Łężkowic.

8. Wyrażamy wdzięczność Panom: Markowi Smadze i Wojciechowi Wilkowi za montaż listw mocujących ławki w głównej nawie kościoła.

9. Zachęcamy do nabycia nowego numeru GN, w którym znajdziemy 24-stronicowy dodatek poświęcony w całości zmarłemu papieżowi seniorowi Benedyktowi XVI. Od stycznia tego roku cena Gościa wynosi 10 zł. Są też styczniowe numery Promyczków dla dzieci.

10. Przypominamy, że dziś o 15:00 odbędzie się w naszym kościele rodzinne kolędowanie. Specjalną atrakcją, zwłaszcza dla dzieci będzie żywa szopka ze Świętą Rodziną i zwierzątkami. Raz jeszcze serdecznie zapraszamy!

11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Marcin Piwowar z Targowiska. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu…

12. Wszystkim naszym Parafianom życzymy dobrej niedzieli i świętowania!

Program Wizyty Duszpasterskiej

9 – 15 stycznia 2023 r.

9 stycznia

TARGOWISKO - Zadworze (od rodziny Naruszewicz nr 87 do rodziny Dubas nr 381