Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 5

Wszystkich 204250

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za parafie

Módlmy się, aby parafie, stawiając w centrum komunię, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterstwa i otwartości wobec najbardziej potrzebujących.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 01 - 08 STYCZNIA 2023

Nowy Rok

1 stycznia 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś Msze święte w naszym kościele o 7:00, 9:00, 11:00 oraz po południu o 16:00.

 

2. W piątek obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Msze święte w naszym kościele będą o 7:00, 9:00, 11:00 oraz 16:00. W kaplicy w Targowisku o 14:00, a po niej wyruszy orszak Trzech Króli pod WDK, gdzie będzie zakończenie wspólnego świętowania. Po każdej Mszy świętej poświęcenie kadzidła i kredy, które będą rozprowadzane przez parafialny Zespół Caritas. Składka z Trzech Króli przeznaczona jest na Dzieło Misyjne Kościoła.

 

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota stycznia:

  • spowiedź święta będzie w piątek przed i podczas każdej Mszy świętej,
  • nie będzie w tym dniu adoracji Najświętszego Sakramentu,
  • z racji kolędy nie będzie styczniowych odwiedzin chorych w domach.

 

4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. Msze święte w naszym kościele będą o 7:00, 9:00, 11:00 oraz 16:00. Po porannej Mszy zmiana tajemnic różańca.

 

5. W następną niedzielę odbędzie w naszym kościele tradycyjne rodzinne kolędowanie z DSM, organistą i dziećmi grającymi na instrumentach muzycznych. Dodatkową atrakcją dla dzieci będzie żywa szopka. Kolędowanie rozpoczniemy o godz. 15:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian z całymi rodzinami!

 

6. W związku z wizytą duszpasterską w parafii, przypominamy, że do połowy stycznia Msze święte w naszym kościele będą tylko rano o 6:30. Sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać bezpośrednio po Mszy świętej. W sprawach pilnych lub pogrzebu prosimy o kontakt telefoniczny.

 

7. Dziękujemy Parafianom z Targowiska za przygotowanie naszej świątyni na niedzielę. W sobotę na godz. 7:00 zapraszamy kolejnych Parafian: Bernard 214, Marcisz 134, Majewski 226, Wojas 200, Migdał 427, Wróbel, 72, Słodki 209, Lupa 71, Bojeś 546, Kępka 545.

 

8. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę na cele wyznaczone przez biskupa ordynariusza. Dziękujemy również za ofiary na Fundusz Obrony Życia z Pasterki: 1.450 zł.; za ofiary złożone na różne projekty misyjne do puszek w drugi dzień Świąt w kwocie: 3.950 zł. oraz za indywidualne ofiary na potrzeby parafii: z Targowiska nr 426 i anonimowa ofiara z Łężkowic. Dziękujemy Pani Kindze oraz grupie kolędników misyjnych z DSM za animację misyjną w kościele zamiast tradycyjnej kolędy w domach.

 

9. Wyrażamy wdzięczność naszym Parafianom i nie tylko, za ofiary złożone na służbę kościelną w grudniu (złożył0 28 rodzin). Łącznie przez cały rok 2022 było to 306 rodzin (o 24 rodziny mniej niż w 2021 r.). Lista ofiarodawców z grudnia jest wywieszona w gablocie ogłoszeń. W roku 2023 pozostajemy nadal przy tej samej formie i wysokości ofiar za posługę kościelnego i organisty, jak w latach ubiegłych.

 

10. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Marian Chwastek z Łężkowic; śp. Feliks Chwastek z Targowiska, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 12:30 oraz śp. Bogumiła Leśniak z Książnic, której pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 14:30. W ostatni dzień roku o godz. 9:34, Pan powołał do wieczności papieża seniora Benedykta XVI, który przez prawie 8 lat kierował Kościołem Chrystusowym. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu…

 

11. Wszystkim naszym Parafianom życzymy błogosławionego Nowego Roku 2023!

Program Wizyty Duszpasterskiej

2 – 7 stycznia 2023 r.

 

Poniedziałek

2 stycznia

15:00

TARGOWISKO - k/kawiarni (od rodziny Zawadzkich nr 346 do domu IHR nr 23)

Wtorek

3 stycznia

14:30

TARGOWISKO - Centrum (od rodziny Wróbel nr 4 do rodziny Czesak nr 386)

15:00

TARGOWISKO - Centralna i Wąska (od rodziny Dobrowolskich nr 146 do rodziny Wajda nr 520)

Środa

4 stycznia

14:30

TARGOWISKO - Ostra (od rodziny Seweryn nr 517 do rodziny Korbut nr 182)

Czwartek

5 stycznia

14:30

 

TARGOWISKO - Ostra (od rodziny Piwowar nr 361 do rodziny Pipczyńskich nr 124)

14:30

 

TARGOWISKO - Ostra (od rodziny Piwowar nr 370 do rodziny Gral nr 165)

Sobota

7 stycznia

9:00

TARGOWISKO - Podrabie i k/boiska (od rodziny Wróbel nr 72 do rodziny Czubak nr 46)

9:00

TARGOWISKO - Zadworze (od rodziny Głowa nr 155 do rodziny Cabas nr 426), a następnie domy k/Grodkowic (od rodziny Mięso nr 363 do rodziny Chabas nr 235)

 

 

 

 

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

w związku ze śmiercią papieża seniora Benedykta XVI

Umiłowani Diecezjanie!

Wraz z całym Kościołem powszechnym składamy dziękczynienie Trójjedynemu Bogu za dar osoby i posługę papieża seniora Benedykta XVI. Nie sposób objąć wszystkich wymiarów jego doniosłego życia, twórczości i posługi. Z całą pewnością Benedykt XVI był jednym z najwybitniejszych następców św. Piotra ostatnich stuleci, człowiekiem głębokiej i porywającej wiary, genialnym teologiem, który pozostawił po sobie przebogatą spuściznę myśli i nauczania. Jako kardynał należał do najbliższych i bardzo oddanych współpracowników św. Jana Pawła II. Przy różnych sposobnościach okazywał też wielką życzliwość i szacunek do Polski i Polaków. Jako kardynał odwiedził naszą tarnowską diecezję – uczestniczył 10 maja 2003 roku w jubileuszowych uroczystościach w Szczepanowie z okazji 750-tej rocznicy kanonizacji Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika. Spuścizna życia oraz pontyfikat tego wielkiego Papieża, wypełnione bezgraniczną miłością do Chrystusa i Kościoła, stanowią mocną inspirację dla kolejnych pokoleń uczniów Chrystusa.

W najbliższy wtorek, tj. 3 stycznia, będzie sprawowana za zmarłego papieża seniora Benedykta XVI Msza święta o godz. 18.00 w bazylice katedralnej w Tarnowie. Wszystkich diecezjan zapraszam do włączenia się w modlitwę w jego intencji. Niech Trójjedyny Bóg, który jest źródłem i dawcą wszelkiego życia, pozwoli mu radować się pełnią chwały zbawionych.

                                                        Z pasterskim błogosławieństwem

                                      † Andrzej Jeż

                                      BISKUP TARNOWSKI

 

Polecamy

Polecamy

Polecamy