Wszystkich 204250

Za parafie

Módlmy się, aby parafie, stawiając w centrum komunię, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterstwa i otwartości wobec najbardziej potrzebujących.

OGŁOSZENIA: 26 GRUDNIA 2022

Święto św. Szczepana

26 grudnia 2022 r.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone w dniu wczorajszym na Pasterce na Fundusz Obrony Życia, w Boże Narodzenie na pokrycie kosztów prac wykonanych w ostatnich tygodniach na plebanii oraz dziś na Papieski Uniwersytet w Krakowie i Tarnowie.

2. Dziś po każdej Mszy świętej kolędnicy misyjni zaprezentują nam krótką scenkę, a przy wyjściu z kościoła ofiarami do puszek możemy wesprzeć projekty misyjne realizowane przez tarnowskich misjonarzy na różnych kontynentach.

3. Wyrażamy serdeczną wdzięczność wszystkim, którzy mieli swój udział w przygotowaniu Parafii do przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy Panu Kościelnemu, kilku Rodzinom z parafii oraz młodzieży i lektorom za ustawienie choinek i wystrój kościoła. Dziękujemy P. Andrzejowi Świętkowi z Łężkowic za przekazanie wszystkich drzewek do kościoła i na plebanię oraz P. Andrzejowi Marcowi za przekazanie choinek do naszej kaplicy w Targowisku. Słowa wdzięczności chcemy skierować pod adresem P. Wioletty z Targowiska za dekoracje ołtarzy w Adwencie i na Święta. Dziękujemy organistom P. Kamilowi i P. Kazimierzowi, Panom Szafarzom i LSO. Szczególne podziękowanie należy się DSM wraz z P. Kingą, za aktywny udział w roratniej drodze do głębokiego duchowego przeżycia tajemnicy Bożego Narodzenia. Słowa uznania pragniemy wyrazić Członkiniom naszej parafialnej Caritas, które rozprowadzały świece wigilijne oraz przygotowały paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących Parafian. Dziękujemy Parafianom za złożone dary zarówno w przedsionku kościoła, jak i w sklepach na terenie Targowiska. Dziękujemy również za ofiary złożone przy opłatkach na kwotę 5.200 zł. w całości na ogrzewanie kościoła. Wszystkim, którzy pomogli nam w godnym przeżyciu Świąt Bożego Narodzenia składamy serdeczne Bóg zapłać! Niech Dzieciątko Boże błogosławi wszystkim Drogim Parafianom!

3. PROGRAM KOLĘDY:

Program Wizyty Duszpasterskiej

28 – 30 grudnia 2022 r.

28 grudnia

9:00

TARGOWISKO - od kościoła i Kolonia (od rodziny Polak nr 295 do rodziny Średniawa nr 394)

9:00

TARGOWISKO - Nowohucka (od rodziny Wuszczewskich nr 456 do rodziny Górczewskich nr 386)

29 grudnia

9:00

TARGOWISKO - Zatoki (od rodziny Węgłowskich nr 107 do rodziny Japa 108)

9:00