Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 13

Wszystkich 233078

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za ludzi żyjących na marginesie

Módlmy się, aby ludzie, którzy żyją na marginesie społeczeństwa, w nieludzkich warunkach egzystencjalnych, nie byli zapominani przez instytucje i by nigdy nie byli uważani za pozbawionych wartości.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 20 - 27 MAJA 2018

Zesłanie Ducha Świętego

20 maja 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Jutro przeżywamy drugi dzień Zielonych Świąt czyli Święto Matki Kościoła. Msze święte będą odprawione jak w dzień powszedni o 6:30 i 18:00.

 

2. Kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas trzecich gimnazjalnych zapraszamy jutro na ostatni dzień triduum na godz. 18:oo. Wcześniej od godz. 17:00 spowiedź dla kandydatów, rodziców i świadków. Nie wyobrażamy sobie sytuacji, by ktokolwiek z kandydatów do bierzmowania przyjął ten sakrament bez spowiedzi w grzechu ciężkim.

 

3. We wtorek młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania o godz. 15:30 w Cikowicach z rąk ks. abpa Henryka Nowackiego. Bardzo prosimy, aby kandydaci wraz ze świadkami i najbliższymi we własnym zakresie dotarli pod kościół w Cikowicach na godz. 15:10.

 

4. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

 

5. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego będzie w piątek po wieczornym nabożeństwie o godz. 19:00 w budynku plebanii. Prosimy wszystkich o punktualne przybycie.

 

6. W sobotę wspomnienie św. Filipa Neri, prezbitera. Jest to zarazem Dzień Matki, w związku z tym wszystkie Mamy obejmujemy naszą modlitwą i będziemy je polecać w czasie wieczornych nabożeństw.

 

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy w Kościele Uroczystość Najświętszej Trójcy. W naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać Pierwszą Komunię świętą dzieci z klas trzecich w czasie Mszy świętej o godz. 11:00. Postarajmy się tak zaplanować sobie udział w nabożeństwach, aby o godz. 11:00 zostawić miejsce w głównej nawie kościoła dla rodzin i bliskich dzieci komunijnych. Wszystkie te dzieci oraz ich rodziców polecamy waszym modlitwom.

 

8. Spowiedź dla dzieci przed Pierwszą Komunią oraz ich rodzin będzie w sobotę od 10:00.

 

9. Próba liturgii przed Pierwszą Komunią odbędzie się w czwartek po Mszy świętej i nabożeństwie majowym.

 

10. W związku z tym, że zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, chcemy poinformować, że w tym roku uroczysta Msza święta na rozpoczęcie procesji będzie o godz. 10:00 w naszym kościele. Po Mszy świętej udamy się w procesji do czterech ołtarzy, natomiast zakończenie procesji z błogosławieństwem końcowym planowane jest przy dawnym stadionie sportowym w Łężkowicach. O przygotowanie ołtarzy w tym roku bardzo prosimy:

  • I Ołtarz Targowisko: Puścizna 522, Sitek 377, Wójcik 401, Dzierżbiński 554, Iwulska 262, Wróbel 294, Świętek 395, Piwowarczyk 272, Czerczak 283, Włodarczyk 300, Olszewski 352, Kmieć 291, Czubak 321, Kowińska 434, Opaliński 100.
  • II Ołtarz Targowisko:Klasiński 493, Włodarczyk 350, Michalik 50, Balwierz 541, Gucwa 301, Gawlik 456, Toporowski 328, Jarecki 5, Kaczmarzyk 322, Kowal 483, Gądek 290, Łój 437, Włodarczyk 30, Włodarczyk 30A.
  • III Ołtarz Książnice: Czerwiński 151, Kasprzyk 242, Seweryn 166, Maślany 2, Kaczor 123, Seweryn 224, Górka 31, Chwastek 3, Długosz 169, Ślęczek 113.
  • IV Ołtarz Łężkowice: Drozd, Wilk, Przygoda, Słodka, Jankowicz, Prochwicz, Banach, Świętek, Złotowska, Studzińska. Prosimy przedstawicieli o obecność.

12. Przypominamy, że nabożeństwa majowe w naszym kościele są codziennie po wieczornej Mszy świętej.

 

13. Informujemy, że kancelaria parafialna czynna jest codziennie po wieczornej Mszy świętej i w sobotę rano. Bardzo prosimy o dostosowanie się do powyższych godzin otwarcia, gdyż księża od rana są w szkole. W sprawach bardzo pilnych prosimy o kontakt telefoniczny lub w godzinach popołudniowych.

 

14.Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom w Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na następną niedzielę przygotowaniem kościoła i otoczenia wokół zajmą się rodzice dzieci pierwszokomunijnych.

 

15. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. Natomiast w przyszłą niedzielę składka inwestycyjna zostanie przeznaczona na wypłacenie rachunków za prąd i ogrzewanie kościoła z ostatnich grzewczych miesięcy. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. W najnowszym Małym Gościu Niedzielnym Mistrzowski dodatek, a w nim wszystko o Mundialu 2018.

 

16. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa na cały tydzień!

Polecamy

Polecamy

Polecamy