Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 17

Wszystkich 233082

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za ludzi żyjących na marginesie

Módlmy się, aby ludzie, którzy żyją na marginesie społeczeństwa, w nieludzkich warunkach egzystencjalnych, nie byli zapominani przez instytucje i by nigdy nie byli uważani za pozbawionych wartości.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 27 MAJA - 3 CZERWCA 2018

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

27 maja 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś nasza parafia przeżywa uroczystość Pierwszej Komunii świętej. 41 dzieci, które przyjmują Pana Jezusa do swoich serc zawierzamy Bożemu Sercu.

 

2. Od jutra do soboty rozpocznie się biały tydzień. Dzieci komunijne wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę świętą i nabożeństwo majowe o godz. 18:00. Natomiast w czwartek w Boże Ciało na godz. 10:00. Zakończenie białego tygodnia w sobotę pielgrzymką do Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Inwałdu. Wyjazd w sobotę o godz. 7:45 z parkingu przy kościele.

 

3. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Boże Ciało będzie w czwartek. Msze święte w naszym kościele zostaną odprawione w Boże Ciało o 7:00, 10:00 oraz po południu o 16:00. Uroczysta Msza święta, poprzedzająca procesję eucharystyczną rozpocznie się w kościele o godz. 10:00. Po zakończeniu Mszy wyruszy procesja do czterech ołtarzy i zakończy się przy stadionie w Łężkowicach. Kolejność ołtarzy będzie następująca: Pierwszy przy remizie OSP, drugi przy sklepie, trzeci obok Sołtysa, czwarty przy stadionie. Całość trasy wynosi dokładnie 750 m. Zapraszamy serdecznie wszystkich do udziału we wspólnej procesji: dzieci pierwszokomunijne w strojach, dzieci sypiące kwiatki oraz dzwoniące dzwonkami. Strażaków z OSP z terenu parafii prosimy o obecność ze sztandarami oraz o niesienie baldachimu. Natomiast Panie i dziewczynki z DSM prosimy o zabranie feretronów. Pamiętajmy, że sam udział w procesji nie czyni zadość obowiązkowi uczestnictwa we Mszy świętej. Pamiętajmy o przyozdobieniu mieszkań na czas przejścia procesji. Ofiary zbierane na tacę w Boże Ciało są przeznaczone na hospicja.

 

4. Procesje Eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała będziemy odprawiać codziennie po wieczornej Mszy świętej, a w niedzielę po Mszy o 11:00. Na procesje zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci pierwszokomunijne w strojach oraz dzieci sypiące kwiatki.

 

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota czerwca.

  • Spowiedź będzie w środę od 17:00 i w piątek od 17:00;
  • Msza święta wotywna o Sercu Pana Jezusa w piątek o 18:00. Pomodlimy się też za misje i złożymy ofiary na cele misyjne;
  • Odwiedziny chorych z posługą w Książnicach w piątek od godz. 8:00.
  • W pierwszą sobotę Msza święta z procesją wieczorem o 18:00.

6. Uczniów klas II gimnazjalnych i klas VII z terenu naszej parafii, a uczących się w szkołach poza naszą parafią, zapraszamy na spotkanie we wtorek do salki za kościołem po wieczornej Mszy świętej i majówce.

 

7. Uczniowie Szkoły Muzycznej w Grodkowicach wraz z nauczycielami w pierwszy piątek miesiąca ubogacą liturgię Mszy świętej o godz. 18:00. Zaprezentują kilka utworów w tym również o tematyce maryjnej. Serdecznie zapraszamy.

 

8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Rocznicę Pierwszej Komunii świętej na Mszy świętej o godz. 11:00. Spowiedź dla dzieci w pierwszy piątek, a po Mszy świętej spotkanie organizacyjne w kościele.

 

9. Składamy serdeczne podziękowanie Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza dla naszego kościoła: nowy mikrofon pojemnościowy z podstawą oraz 6 świeć przy ołtarzu obok tabernakulum. Dziękujemy również pewnej Rodzinie z Łężkowic za ufundowanie klęcznika do adoracji na którym dzieci po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa do swoich serc.

 

10. Wyrażamy również wdzięczność Rodzicom młodzieży bierzmowanej za nowy ornat synodalny dla parafii oraz 4 nowe świece maryjne do bocznego ołtarza.

 

11. Bardzo dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie kościoła na niedzielę. Dziękujemy również za uporządkowanie otoczenia kościoła i wykoszenie trawy. Na sobotę na godz. 7:00 prosimy parafian z Targowiska: Gądek 317, Słonina 115, Dubas 381, Czyrnek 155, Rzepka 306, Skimina 397, Wójcik 325, Krzeczowski 273, Stokłosa 359, Rudek 85.

 

12. Ogłoszenie społeczne: Wójt Gminy Kłaj zaprasza wszystkie dzieci na Gminny Dzień Dziecka w Centrum Kłaja 2 czerwca od godz. 11:00 oraz na VIII Bieg Rodzinny 3 czerwca o 11:00 w Puszczy Niepołomickiej za przejazdem kolejowym w Kłaju. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej gminy.

 

13. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na wypłacenie rachunków za ogrzewanie kościoła w ostatnich miesiącach grzewczych. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Od dzisiaj w naszej parafii obok Gościa Niedzielnego rozprowadzamy tygodnik katolicki "Niedziela", a w nim plakat eucharystyczny, który może ozdobić okno w dniu Bożego Ciała.

 

14. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!

 

Polecamy

Polecamy

Polecamy