Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 12

Wszystkich 233077

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za ludzi żyjących na marginesie

Módlmy się, aby ludzie, którzy żyją na marginesie społeczeństwa, w nieludzkich warunkach egzystencjalnych, nie byli zapominani przez instytucje i by nigdy nie byli uważani za pozbawionych wartości.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 30 PAŹDZIERNIKA - 6 LISTOPADA 2022

31 Niedziela Zwykła

30 października 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                                                                                                                                                          

1. W ostatni czwartek zakończyliśmy w parafii RENOWACJĘ MISJI ŚWIĘTYCH. Wyrażamy wdzięczność tym Parafianom, którzy znaleźli czas i skorzystali z tej duchowej uczty pogłębiając własną wiarę i umacniając więzi naszej wspólnoty parafialnej.

 

2. W związku ze zmianą czasu Msze święte wieczorne w naszym kościele będziemy odprawiać o godz. 17:00. Msza święta sobotnia w Targowisku również o godz. 17:00. Nie zmieniają się godziny Mszy świętych niedzielnych.

 

3. Jutro zakończymy Nabożeństwa Różańcowe o godz. 16:30. Na ostatni wspólny różaniec serdecznie zapraszamy szczególnie tych Parafian, którzy nie skorzystali jeszcze z tej pięknej i wciąż aktualnej na nasze czasy modlitwy. Wszystkie dzieci, które regularnie uczestniczyły w nabożeństwach w kościele, jutro otrzymają specjalne nagrody.

 

4. We wtorek będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte przed południem będą o godz. 7:00, 9:00 i 11:00. Po południu będzie ostatnia Msza święta o godz. 14:00, po której wyruszy procesja z kościoła na cmentarz, w czasie której będziemy polecać naszych bliskich zmarłych. Nie będzie Mszy świętej o 16:00. Ofiary zbierane na tacę w tym dniu przeznaczymy na wywóz śmieci z cmentarza.

 

5. W Uroczystość Wszystkich Świętych na naszym parafialnym cmentarzu lektorzy i ministranci będą zbierać ofiary do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Prosimy o ofiarność na ten cel.

 

6. W środę będziemy obchodzić Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Msze święte w naszym kościele będą odprawione o 6:30 i wieczorem o 17:00. W kaplicy w Targowisku o 16:00.

 

7. Wypominki roczne i listopadowe można składać na tacę, w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej. Od 2 do 8 listopada pół godziny przed wieczorną Mszą świętą, a w sobotę po porannej Mszy będziemy polecać zmarłych wypominanych odmawiając różaniec. Natomiast przez cały rok w niedzielę będziemy modlić się za zmarłych w wypominkach rocznych przed Mszą świętą o 9:00 i 11:00 odmawiając odpowiednio dziesiątek różańca i dziesiątek Koronki do Bożego Miłosierdzia.

 

8. Młodzież naszej parafii wraz z DSM dziś, jutro i w dzień Wszystkich Świętych będzie rozprowadzać znicze przy cmentarzu. Zachęcamy do nabycia, by wesprzeć wydatki związane z funkcjonowaniem salki parafialnej.

 

9. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

• w czwartek pomodlimy się w intencji powołań do służby Bożej z naszej parafii,

• w piątek wotywa o Najświętszym Sercu P. Jezusa o 6:30 i 17:00,

• okolicznościowa spowiedź: w piątek rano przed Mszą świętą i po południu od 16:00,

• adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od 16:00 oraz bezpośrednio po Mszy wieczornej, na którą zapraszamy szczególnie członków Honorowej Straży Serca Jezusowego,

• kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VII zapraszamy w pierwszy piątek na Mszę świętą wieczorną,

• w sobotę Msza święta o Niepokalanym Sercu Maryi o 6:30,

• odwiedziny chorych z posługą w sobotę od 9:00.

 

10. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o 7:00 zmiana tajemnic różańca.

 

11. Po wyborach do Parafialnej Rady Duszpasterskiej w ubiegłą niedzielę, skład nowej Rady przedstawia się następująco:

            1. Ks. Stanisław Śliwa - Proboszcz (przew.)

            2. Ks. Krzysztof Baran - Wikariusz

 

z urzędu i nominacji ks. Proboszcza:

            3. Teresa Pipczyńska (Targowisko) - Caritas

            4. Marek Skoczek (Targowisko) - Szafarz

            5. Zygmunt Włodarczyk (Targowisko) - Szafarz

            6. Marek Drozd (Łężkowice) - Szafarz

            7. Antoni Mętel (Łężkowice) - Grabarz

            8. Kinga Wilk (Łężkowice) - Opiekun DSM (sekretarz)

            9. Wojciech Wilk (Łężkowice) - Szafarz

            10. Władysław Kowalski (Książnice) - Szafarz

z wyboru Parafian

            11. Mateusz Kuczaj (Targowisko)

            12. Piotr Toporowski (Targowisko)

            13. Agata Maślany (Książnice)

            14. Marek Smaga (Książnice)

            15. Elżbieta Chojnacka (Łężkowice)           

            16. Jan Gorzula (Łężkowice)

Szczegółowy skład Parafialnej Rady Duszpasterskiej jest umieszczony w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Pierwsze spotkanie nowo wybranej Rady Parafialnej odbędzie się w najbliższą niedzielę (6 listopada) po Mszy świętej o 16:00.

 

12. Dziękujemy Parafianom z Targowiska za przygotowanie kościoła i jego otoczenia na czas Wszystkich Świętych. W przyszłą sobotę na godz. 7:30 prosimy kolejne rodziny z Targowiska: Piwowar 278, Dziedzic 276, Augustyniak 467, Dziedzic 335, Dziedzic 355, Korbut 277, Średniawa 394, Malarczyk 457, Włodek 438, Świętek 415.

 

13. W ostatnim czasie ocieplono i wykonano elewację podpiwniczenia plebanii oraz wymieniono okna. W najbliższych dniach zostaną zamontowane barierki przy schodach wejściowych i oświetlenie głównego wejścia do budynku. Koszt dotychczas wykonanych prac to: 32.770 zł. Dlatego dziękujemy za dzisiejszą tacę inwestycyjną na pokrycie poniesionych kosztów.

 

14. Zachęcamy do nabycia GN., w którym można znaleźć odpowiedź na nurtujące pytania: "Gdzie właściwie znajdują się niebo, czyściec i piekło?". W zakrystii są nadal do nabycia kalendarze rolników oraz kalendarze ścienne.

 

15. Drogim Parafianom i Gościom życzymy głębokiego przeżywania dni zadumy nad tajemnicą ludzkiego przemijania!

Polecamy

Polecamy

Polecamy