Wszystkich 195267

Za organizacje wolontariatu

Módlmy się, aby organizacje wolontariatu i zajmujące się promocją człowieka znalazły osoby pragnące angażować się na rzecz dobra wspólnego oraz aby szukały wciąż nowych dróg współpracy na poziomie międzynarodowym.

OGŁOSZENIA: 23 - 30 PAŹDZIERNIKA 2022

RENOWACJA MISJI ŚWIĘTYCH

23 października 2022 r.

1. Od wczoraj do czwartku włącznie przeżywamy w parafii Renowację Misji Świętych. Zapraszamy wszystkich Parafian do włączenia się w ten szczególny czas duchowej odnowy, a naszych misjonarzy Ojców Redemptorystów z Głogowa polecamy Sercu Pana Jezusa. Szczegółowy program Renowacji Misji znajduje się na specjalnych plakatach oraz folderach, które można zabrać ze sobą do domu.

2. W środę w ramach Renowacji Misji odbędzie się spowiedź święta według następującego porządku:

* przed południem: 9:00 - 12:00 z przerwą od 10:00 do 10:30,

* po południu: 15:30 - 18:00 z przerwą od 16:30 do 17:00,

* w kaplicy w Targowisku: od 15:30 do 16:30.

3. W czwartek na zakończenie odnowienia Misji Świętych będzie okazja złożyć ofiarę na dzieła ewangelizacyjne prowadzone przez Ojców Redemptorystów.

4. Informujemy, że w poniedziałek i środę nie będzie Mszy świętych rano o 6:30, natomiast intencje przyjęte w tych dniach na tę godzinę zostaną odprawione o godz. 8:00.

5. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe odprawiamy w tym tygodniu normalnie o godz. 17:30.

6. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się w Kościele Tydzień Misyjny, dlatego podczas nabożeństw różańcowych będziemy polecać szczególnie naszych misjonarzy.

7. Wypominki roczne i listopadowe można składać na tacę, w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej.

8. Młodzież wraz z Dziewczęcą Służbą Maryjną w dniu dzisiejszym oraz w sobotę i przyszłą niedzielę, będą tradycyjnie rozprowadzać znicze przy wejściu na cmentarz. Zachęcamy do nabycia, by wesprzeć wydatki związane z funkcjonowaniem naszych grup parafialnych i salki młodzieżowej. Szczegóły tej akcji na plakacie w gablocie ogłoszeń.

9. Tradycyjnie prosimy o uporządkowanie grobów bliskich zmarłych oraz zadbanie o czystość naszego cmentarza. Prosimy też, aby do kontenera wrzucać tylko sztuczne kwiaty i zużyte znicze. Roztropne segregowanie śmieci cmentarnych, w znacznym stopniu pomoże zmniejszyć i tak już ogromne koszty ich wywozu.

10. Przypominamy, że w dniu dzisiejszym odbywają się wybory do parafialnej Rady Duszpasterskiej. Spośród wszystkich kandydatów, na specjalnych kartach do głosowania stawiamy znak X tylko przy dwóch kandydatach, a następnie wrzucamy kartę do specjalnej urny przy wyjściu z kościoła. Lista kandydatów znajduje się w gablocie ogłoszeń oraz na stoliku przy urnie.

11. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom z Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. W najbliższą sobotę chcemy posprzątać kościół i jego otoczenie na Wszystkich Świętych, dlatego na godz. 7:00 zapraszamy do pomocy następujące rodziny: Barnaś 260, Świętek 388, Orlicki 465, Fortuna 384, Zalewski 315, Solarz, Gaj 254a, Gaj 254, Landowski 126, Polak 295, Noszkowski 296, Grzybek 116, Czyż 257, Gądek 256, Puścizna 393, Pasiut 523, Pasiut 391, Denisiuk 252, Marzec 389, Tokarz, Miśkiewicz 379, Piwowar 509, Piwowar 381, Ruchlewicz 424, Olender 425, Tyka 376, Duch 409, Smulski 402, Moryc 462. Prosimy o przyniesienie ze sobą grabek oraz o wywiezienie liści.

12. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na cele misyjne Kościoła. Bóg zapłać również za ofiary do puszek z Dnia Papieskiego 950 zł. Ofiary z przyszłej niedzieli inwestycyjnej przeznaczymy na trwające aktualnie prace przy schodach wejściowych na plebanię.

13. Zachęcamy do nabycia nowego nr GN., w którym znajdziemy dodatek do kolekcji Biblia Audio w postaci "Spisu nagrań". Natomiast w Małym Gościu na listopad mamy książeczkę "Moje siły specjalne", a w niej święci na trudne sytuacje życiowe.

14. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Józef Marcinek z Targowiska, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13:30. Polećmy go Bożemu miłosierdziu…

15. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy owocnego przeżycia Renowacji Misji Świętych i błogosławionego całego tygodnia!

Kandydaci do

Renowacja misji

w parafii najświętszego
        serca pana jezusa
w łężkowicach 22 – 27.10. 2022 r.

program renowacji misji św

Sobota /22.10.2022/

17:00 Msza św. z kazaniem dla wszystkich

(kaplica w Targowisku)