Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 9

Wszystkich 252067

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za chorych terminalnie

Módlmy się, aby chorzy w terminalnej fazie swojego życia oraz ich rodziny otrzymywali zawsze niezbędną opiekę i wsparcie, zarówno pod względem medycznym, jak i ludzkim.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 23 - 30 PAŹDZIERNIKA 2022

30 Niedziela Zwykła

RENOWACJA MISJI ŚWIĘTYCH

                                                                             23 października 2022 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Od wczoraj do czwartku włącznie przeżywamy w parafii Renowację Misji Świętych. Zapraszamy wszystkich Parafian do włączenia się w ten szczególny czas duchowej odnowy, a naszych misjonarzy Ojców Redemptorystów z Głogowa polecamy Sercu Pana Jezusa. Szczegółowy program Renowacji Misji znajduje się na specjalnych plakatach oraz folderach, które można zabrać ze sobą do domu.

 

2. W środę w ramach Renowacji Misji odbędzie się spowiedź święta według następującego porządku:

* przed południem: 9:00 - 12:00 z przerwą od 10:00 do 10:30,

* po południu: 15:30 - 18:00 z przerwą od 16:30 do 17:00,

* w kaplicy w Targowisku: od 15:30 do 16:30.

 

3. W czwartek na zakończenie odnowienia Misji Świętych będzie okazja złożyć ofiarę na dzieła ewangelizacyjne prowadzone przez Ojców Redemptorystów.

 

4. Informujemy, że w poniedziałek i środę nie będzie Mszy świętych rano o 6:30, natomiast intencje przyjęte w tych dniach na tę godzinę zostaną odprawione o godz. 8:00.

 

5. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe odprawiamy w tym tygodniu normalnie o godz. 17:30.

 

6. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się w Kościele Tydzień Misyjny, dlatego podczas nabożeństw różańcowych będziemy polecać szczególnie naszych misjonarzy.

 

7. Wypominki roczne i listopadowe można składać na tacę, w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej.

 

8. Młodzież wraz z Dziewczęcą Służbą Maryjną w dniu dzisiejszym oraz w sobotę i przyszłą niedzielę, będą tradycyjnie rozprowadzać znicze przy wejściu na cmentarz. Zachęcamy do nabycia, by wesprzeć wydatki związane z funkcjonowaniem naszych grup parafialnych i salki młodzieżowej. Szczegóły tej akcji na plakacie w gablocie ogłoszeń.

 

9. Tradycyjnie prosimy o uporządkowanie grobów bliskich zmarłych oraz zadbanie o czystość naszego cmentarza. Prosimy też, aby do kontenera wrzucać tylko sztuczne kwiaty i zużyte znicze. Roztropne segregowanie śmieci cmentarnych, w znacznym stopniu pomoże zmniejszyć i tak już ogromne koszty ich wywozu.

 

10. Przypominamy, że w dniu dzisiejszym odbywają się wybory do parafialnej Rady Duszpasterskiej. Spośród wszystkich kandydatów, na specjalnych kartach do głosowania stawiamy znak X tylko przy dwóch kandydatach, a następnie wrzucamy kartę do specjalnej urny przy wyjściu z kościoła. Lista kandydatów znajduje się w gablocie ogłoszeń oraz na stoliku przy urnie.

 

11. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom z Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. W najbliższą sobotę chcemy posprzątać kościół i jego otoczenie na Wszystkich Świętych, dlatego na godz. 7:00 zapraszamy do pomocy następujące rodziny: Barnaś 260, Świętek 388, Orlicki 465, Fortuna 384, Zalewski 315, Solarz, Gaj 254a, Gaj 254, Landowski 126, Polak 295, Noszkowski 296, Grzybek 116, Czyż 257, Gądek 256, Puścizna 393, Pasiut 523, Pasiut 391, Denisiuk 252, Marzec 389, Tokarz, Miśkiewicz 379, Piwowar 509, Piwowar 381, Ruchlewicz 424, Olender 425, Tyka 376, Duch 409, Smulski 402, Moryc 462. Prosimy o przyniesienie ze sobą grabek oraz o wywiezienie liści.

 

12. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na cele misyjne Kościoła. Bóg zapłać również za ofiary do puszek z Dnia Papieskiego 950 zł. Ofiary z przyszłej niedzieli inwestycyjnej przeznaczymy na trwające aktualnie prace przy schodach wejściowych na plebanię.

 

13. Zachęcamy do nabycia nowego nr GN., w którym znajdziemy dodatek do kolekcji Biblia Audio w postaci "Spisu nagrań". Natomiast w Małym Gościu na listopad mamy książeczkę "Moje siły specjalne", a w niej święci na trudne sytuacje życiowe.

 

14. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Józef Marcinek z Targowiska, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13:30. Polećmy go Bożemu miłosierdziu…

 

15. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy owocnego przeżycia Renowacji Misji Świętych i błogosławionego całego tygodnia!

 

 

Kandydaci do

Rady Duszpasterskiej:

 

 

 

• Targowisko:

            

             Kuczaj Mateusz

             Manowita Barbara

             Golarz - Motak Katarzyna

             Szostak Michał

             Toporowski Piotr

             Włodarczyk Agata

             Włodarczyk Wiesław

 

• Książnice:

            

             Smaga - Malinowska Urszula

             Maślany Agata

             Smaga Marek

                          

 

• Łężkowice:

                   

             Chojnacka Elżbieta

             Kołtun Przemysław

             Gorzula Jan

             Ziaja Witold

           Renowacja misji

w parafii najświętszego
        serca pana jezusa
w łężkowicach 22 – 27.10. 2022 r.

 

   program renowacji misji św


Sobota /22.10.2022/

 

17:00 Msza św. z kazaniem dla wszystkich

 

(kaplica w Targowisku)

 

 

Niedziela /23.10.2022/

 

Siewca wyszedł siać

 

7:00     Msza św. z kazaniem dla wszystkich

 

9:00     Msza św. z kazaniem dla wszystkich

 

11:00   Msza św. z kazaniem dla wszystkich

 

15:30   Nabożeństwo Różańcowe

 

16:00   Msza św. z kazaniem dla wszystkich

 

 

Poniedziałek /24.10.2022/

 

Sumienie – Sanktuarium człowieka

 

8:00     Msza św. z kazaniem dla wszystkich

 

16:00   Msza św. z kazaniem dla wszystkich

 

            (Kaplica w Targowisku)

 

17:30   Nabożeństwo Różańcowe

 

18:00 Msza św. z kazaniem dla wszystkich

 

 

 

Wtorek /25.10.2022/

 

Wierzę w świętych obcowanie

 

8:00     Msza św. i modlitwy za zmarłych

 

16:00   Msza św. z kazaniem dla wszystkich

 

            (Kaplica w Targowisku)

 

17:30   Nabożeństwo Różańcowe

 

18:00 Msza św. z kazaniem dla wszystkich

 

            Po Mszy św. – procesja na cmentarz

 

 

Środa /26.10.2022/


Dzień spowiedzi

 

Panie, naucz nas się modlić

 

8:00     Msza św. z kazaniem dla wszystkich

 

Sakrament pokuty i pojednania

 

9:00 – 12:00 – z przerwą od 10:00 do 10:30

 

15:30 – 18:00 – z przerwą od 16:30 – 17:00

 

15:30   Spowiedź w Kaplicy w Targowisku

 

16:00   Msza św. z kazaniem dla wszystkich

 

            (Kaplica w Targowisku)

 

17:30   Nabożeństwo Różańcowe

 

18:00   Msza św. z kazaniem dla wszystkich

 

Czwartek /27.10.2022/

 

Ofiarowanie parafii


Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

 

Przyjdźcie do Mnie wszyscy

 

8:00     Msza św. z kazaniem dla wszystkich

 

16:00   Msza św. z kazaniem dla wszystkich

 

            (Kaplica w Targowisku)

 

17:30   Nabożeństwo Różańcowe

 

18:00 Msza św. z kazaniem dla wszystkich

            

Polecamy

Polecamy

Polecamy