Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 2

Wszystkich 195267

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za organizacje wolontariatu

Módlmy się, aby organizacje wolontariatu i zajmujące się promocją człowieka znalazły osoby pragnące angażować się na rzecz dobra wspólnego oraz aby szukały wciąż nowych dróg współpracy na poziomie międzynarodowym.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 06 - 13 LISTOPADA 2022

32 Niedziela Zwykła

                                                                             6 listopada 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

•w środę - Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie,

•w czwartek - św. Leona Wielkiego, papieża i dok. Kościoła,

•w piątek - św. Marcina z Tours, bpa,

•w sobotę - św. Jozafata, bpa i męczennika.

 

2. W środę Msza święta z nowenną do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17:00.

 

3. W piątek przypada rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości, dlatego pamiętajmy w tym dniu o naszej Ojczyźnie oraz o tych, którzy wywalczyli nam wolność. W związku z tym Dyrektor, nauczyciele i uczniowie SP w Targowisku, zapraszają na obchody Narodowego Święta Niepodległości w czwartek (10 listopada). W programie Msza święta w intencji Ojczyzny w kaplicy w Targowisku o godz. 11:00, a następnie przejście pod Pomnik Niepodległości i apel poległych.

 

4. W następną niedzielę obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, dlatego po Mszach świętych można będzie złożyć ofiarę do puszek na "Kościół w potrzebie".

 

5. Przyszła niedziela to również Światowy Dzień Ubogich obchodzony po raz szósty w Kościele.

 

6. W poniedziałek zakończyliśmy Nabożeństwa Różańcowe. Wyrażamy wdzięczność tym wszystkim, którzy prowadzili różaniec, szczególnie DSM, lektorom, ministrantom, uczniom szkół podstawowych oraz Paniom z Róż Różańcowych.

 

7. W listopadzie o poprowadzenie różańca w środę pół godziny przed wieczorną Mszą świętą proszona jest Róża św. Bernadetty z Książnic (Zelator - Zofia Pilch).

 

8. Panie z parafialnego Zespołu Caritas zapraszamy na spotkanie w środę po Mszy świętej wieczornej na plebanię.

 

9. Wypominki listopadowe z różańcem za zmarłych będą dziś po południu o 15:30 oraz w poniedziałek i wtorek o 16:30, natomiast nowe wypominki roczne czytamy już od dzisiejszej niedzieli przed Mszą świętą o 9:00 i 11:00. Od tego roku postanowiliśmy wprowadzić wypominki roczne w kaplicy w Targowisku 10 minut przed Mszą wieczorną.

 

10. Przypominamy, że kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, czyli od 17:30. W sprawach pilnych np. udzielenia sakramentu namaszczenia lub pogrzebu można kontaktować się w innym czasie.

 

11. Wspólnota Kręgów Domowego Kościoła rejonu bocheńskiego serdecznie zaprasza małżonków, którzy chcieliby włączyć się do Domowego Kościoła, na spotkanie do parafii św. Jana Nepomucena w Bochni w przyszłą niedzielę (13 listopada) po Mszy o godz. 17:30. Gościem specjalnym tego spotkania będzie bp Artur Ważny.

 

12. Dziękujemy Parafianom z Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. W przyszłą sobotę na godz. 7:00 prosimy następujące rodziny z Targowiska: Migdał 416, Stokłosa 503, Jach 345, Świętek 453, Fortuna 440, Świętek 427, Grochowina 390, Szydłowski 449, Połtarecki 449, Jaśkiewicz 121.

 

13. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na cele diecezjalne oraz za indywidualne ofiary na potrzeby parafii: z Targowiska nr 75, nr 432, nr 493 i ofiarę na ogrzewanie kościołaod rodziny z Książnic. Dziękujemy również za ofiary w puszkach na cmentarzu na WSD w Tarnowie w kwocie: 2.600 zł. Składamy też podziękowanie za ofiary na służbę kościelną w październiku (złożyły 22 rodziny). Lista ofiarodawców jest w gablocie ogłoszeń.

 

14. Młodzież naszej parafii i DSM serdecznie dziękują za zakup zniczy. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na doposażenie salki parafialnej.

 

15. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej oraz kalendarzy rolników i ściennych z papieżem Franciszkiem. Są też listopadowe numery Promyczków Dobra dla dzieci.

 

16. Wszystkim Parafianom i uczestnikom liturgii życzymy błogosławionego tygodnia!

Polecamy

Polecamy

Polecamy