Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 0

Wszystkich 204245

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za parafie

Módlmy się, aby parafie, stawiając w centrum komunię, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterstwa i otwartości wobec najbardziej potrzebujących.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 16 - 23 PAŹDZIERNIKA 2022

29 Niedziela Zwykła

16 października 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu:

•w poniedziałek - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika,

•we wtorek - Święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona służby zdrowia i naszej kaplicy w Targowisku,

•w czwartek - wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera,

•w sobotę - Uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, patrona Małopolski.

 

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych dziś i w ciągu tygodnia. Bardzo prosimy też Parafian o modlitwę różańcową w domach.

 

3. Od dzisiaj można zabierać z kościoła kartki na wypominki listopadowe i roczne. Bardzo prosimy o czytelne wpisywanie imion i nazwisk bliskich zmarłych. Wypominki można składać na tacę, w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

 

4. Od najbliższej soboty (22 października) Mszą świętą w Targowisku rozpoczynamy w naszej parafii RENOWACJĘ MISJI ŚWIĘTYCH, która potrwa do czwartku (27 października). Nauki misyjne poprowadzą Ojcowie Redemptoryści z Głogowa: o. Jerzy i o. Jan, którzy rok temu poprzez MISJE ŚWIĘTE przygotowali nas do Jubileuszu 100-lecia konsekracji naszej świątyni. Specjalne foldery z programem renowacji można od dzisiaj zabrać przy wyjściu z kościoła. Już dziś zapraszamy wszystkich Parafian do skorzystania z tego szczególnego czasu duchowej odnowy.

 

5. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią w przyszłą niedzielę 23 października odbędą się w całej Diecezji Tarnowskiej wybory do Rad Duszpasterskich (Parafialnych). W naszej parafii zgłoszono następujących kandydatów do Rady Parafialnej:

            •z Targowiska: Mateusz Kuczaj, Katarzyna Golarz - Motak, Barbara Manowita, Jan Stokłosa, Michał Szostak, Piotr Toporowski, Agata Włodarczyk, Wiesław Włodarczyk.

            •z Książnic: Agata Maślany,Marek Smaga, Urszula Smaga - Malinowska.

            •z Łężkowic: Lucyna Bednarek, Elżbieta Chojnacka, Przemysław Kołtun, Jan Gorzula, Witold Ziaja, Wiktor Ziajka.     

Spośród wyżej zgłoszonych kandydatów, do Rady musimy wybrać po 2 osoby z Targowiska, Książnic i Łężkowic. W związku z tym bardzo prosimy, aby w przyszłą niedzielę przed lub po Mszy świętej wypisać na kartce tylko 2 nazwiska wyżej wymienionych kandydatów i wrzucić do urny przy wyjściu z kościoła. Przypominamy, że zgodnie ze Statutem Rad Duszpasterskich DT do Rady Parafialnej z urzędu i wyboru ks. Proboszcza wchodzą: Kościelny (-a), Grabarz, Szafarze Eucharystii, Prezes Caritas i Opiekun DSM, czyli 4 osoby z Targowiska, 3 osoby z Książnic i 4 osoby z Łężkowic. Na te osoby nie oddajemy już głosu.

 

6. Składamy podziękowanie za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W najbliższą sobotę na godz. 7:00 prosimy kolejne rodziny z Targowiska: Lech 258, Lech 367, Bieda 239, Świętek 491, Golarz 460, Chojnacki 274, Wiśniowski 342, Pobożniak 502, Migo 299, Gądek 382.

 

7. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, natomiast składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na dzieło misyjne Kościoła. Dziękujemy również za specjalne ofiary na potrzeby parafii: z Łężkowic nr 127 A i D i dwie ofiary od pewnych rodzin oraz dwie ofiary anonimowe. Dziękujemy również za ofiarę na LSO z Łężkowic.

 

8. Przypominamy, że dziś w Dzień Papieski można złożyć ofiarę do specjalnych puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 

9. Polecamy nowy nr GN, w którym znajdziemy kolejną płytę z cyklu Biblia Audio (Księgi Historyczne, cz. III). Natomiast w zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolników na 2023 r. oraz kalendarze ścienne z papieżem Franciszkiem i misyjne.

 

10. Ogłoszenia społeczne:

* Fundacja im. Władysława Żeleńskiego oraz Gmina Kłaj zapraszają na wykład dra Marka Skrukwy: "Jego czysty świat pociągał mnie ku wnętrzu" - Percepcja muzyki J.S. Bacha w myśli św. Edyty Stein. Wykład odbędzie się 16 października (niedziela) o godz. 18:00 w Pałacu w Grodkowicach. Natomiast po wykładzie odbędzie się koncert muzyki Bacha.

* Od 14 października w polskich kinach można zobaczyć piękny film maryjny "Medjugorie", o fenomenie tego miejsca. Zachęcamy, aby skorzystać z okazji i wybrać się rodzinnie do kina.

 

11. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia!

Polecamy

Polecamy

Polecamy