Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 5

Wszystkich 204250

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za parafie

Módlmy się, aby parafie, stawiając w centrum komunię, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterstwa i otwartości wobec najbardziej potrzebujących.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 09 - 16 PAŹDZIERNIKA 2022

28 Niedziela Zwykła

9 października 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W dniu dzisiejszym przypada na naszą parafię doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy ją bezpośrednio po Mszy o 11:00 do Mszy świętej popołudniowej. Od godz. 12:00 zapraszamy szczególnie mieszkańców Targowiska, od 13:00 mieszkańców Książnic, a od 14:00 parafian z Łężkowic.

 

2. Już za 2 tygodnie w niedzielę (23 października) rozpoczniemy w naszej parafii renowację MISJI ŚWIĘTYCH, które rok temu odbyły się w naszej wspólnocie w ramach przygotowania do 100-lecia konsekracji naszego kościoła. Szczegółowy program renowacji znajdziemy na specjalnie przygotowanych folderach, które będzie można zabrać już w najbliższą niedzielę przy wyjściu z kościoła.

 

3. W liturgii tego tygodnia wspominamy:

• w czwartek - bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera,

• w sobotę - św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła.

 

4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych: dziś o 15:30 i w ciągu całego tygodnia o 17:30.

 

5. Uczniów klas VIII z terenu naszej parafii zapraszamy w piątek na różaniec i Mszę świętą w ramach duchowego przygotowania do sakramentu bierzmowania. Prosimy też o obecność przynajmniej jednego rodzica każdej kandydata.

 

6. Po dwuletniej przerwie serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na comiesięczną Mszę świętą w następną niedzielę o godzinie 11:00. Na zakończenie tej Mszy świętej odbędzie się indywidualne błogosławieństwo dzieci.

 

7. Za tydzień w niedzielę w kolejny Dzień Papieski można będzie wesprzeć uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin składając ofiarę do puszek w ramach Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 

8. Przypominamy, że do najbliższej soboty można zgłaszać kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Przy wyjściu z kościoła znajduje się urna do której wrzucamy kartkę z imieniem i nazwiskiem kandydata.

 

9. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejnych Parafian: Fortuna 378, Słodki 27, Jania 234, Jasiński 477, Wróbel 26, Chudecki 65, Śmiałek 106, Chudecki 29, Golarz 31, Włodarczyk 83, Siemdaj 202.

 

10. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które przeznaczymy na wywóz śmieci z cmentarza oraz za specjalną ofiarę na inwestycje: z Łężkowic i jedną ofiarę anonimową na potrzeby parafii. Zachęcamy do nabycia G. Niedzielnego, w którym polecamy artykuł "Nie biegamy z kadzidłem po korytarzach", czyli komu przeszkadza religia w szkole… Są także październikowe Promyczki dobra dla dzieci.

 

11. Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej oraz prosimy uczestników pielgrzymki o odbiór umów w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

 

12. Od dzisiaj można nabyć kalendarz rolników na 2023 r. w wersji książkowej za 20 zł. oraz kalendarze ścienne z papieżem Franciszkiem i kalendarze misyjne po 10 zł.

 

13. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Leon Korpała z Mysłowici śp. Zofia Babraj z Targowiska. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu…

 

14. Wszystkim Parafianom życzymy owocnego przeżycia całego tygodnia!

Polecamy

Polecamy

Polecamy