Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 5

Wszystkich 204250

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za parafie

Módlmy się, aby parafie, stawiając w centrum komunię, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterstwa i otwartości wobec najbardziej potrzebujących.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 2 - 9 PAŹDZIERNIKA 2022

27 Niedziela Zwykła

2 października 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W liturgii tego tygodnia wspominamy:

• we wtorek - św. Franciszka z Asyżu,

• w środę - św. Faustynę Kowalską, dziewicę,

• w piątek - NMP Różańcową.

 

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca:

  • w pierwszy czwartek pomodlimy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie,
  • w pierwszy piątek uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa o 6:30 i 18:00. Pomodlimy się również za misje i zbierzemy ofiary na cele misyjne. Spowiedź z okazji pierwszego piątku będzie w czwartek od 17:00 oraz w pierwszy piątek w czasie Mszy o 6:30 i od godz. 17:00,
  • adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17:00 oraz bezpośrednio po Mszy wieczornej dla członków Honorowej Straży Serca Jezusowego,
  • młodzież klas 7 z terenu naszej parafii zapraszamy w I piątek na nabożeństwo różańcowe o godzinie 17:30 i Mszę świętą, wcześniej możliwość skorzystania ze Spowiedzi,
  • odwiedziny chorych z posługą w Książnicach i Łężkowicach oraz w Targowisku w sobotę od 9:00. Prosimy o zgłoszenie chorych w zakrystii do czwartku.

3. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w naszym kościele są codziennie o 17:30, natomiast w niedziele o 15:30. Dla tych, którzy nie mogą zostać na Mszy świętej podczas nabożeństwa różańcowego jest udzielana Komunia święta.

 

4. W ramach Wielkiego Odpustu ku czci MB Różańcowej w Bochni, nasza parafia jest zaproszona w najbliższy wtorek na Mszę świętą o godz. 17:00. Wyjście piesze z pielgrzymką z czterech sąsiednich parafii o godz. 15:00 spod kościółka św. Anny w Łapczycy. Wspólne pielgrzymowanie rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy Parafian do udziału w uroczystościach odpustowych.

 

5. Dzieci z klas trzecich wraz z rodzicami zapraszamy w czwartek na różaniec i Mszę świętą o godz. 17:30, w ramach duchowego przygotowania do Pierwszej spowiedzi i Komunii świętej. W tym dniu dzieciom zostaną poświęcone różańce.

 

6. Róże Różańcowe naszej parafii zapraszamy w piątek na różaniec i Mszę świętą w ramach patronalnego święta Róż Żywego Różańca.

 

7. W przyszłą niedzielę przypada na naszą parafię doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy ją bezpośrednio po Mszy o 11:00 do Mszy świętej popołudniowej. Od godz. 12:00 zapraszamy szczególnie mieszkańców Targowiska, od 13:00 mieszkańców Książnic, a od 14:00 parafian z Łężkowic.

 

8. W związku z upływem 5-letniej kadencji Parafialnych Rad Duszpasterskich, Biskup Tarnowski Andrzej Jeż zarządził w całej diecezji nowe wybory do Rad Parafialnych. Odbędą się one w dniu 23 października 2022 r. Bardzo prosimy o zgłaszanie kandydatów do Rady Duszpasterskiej w terminie do 15 października br. Można to uczynić w kancelarii parafialnej lub w kościele wrzucając kartkę z imieniem i nazwiskiem oraz miejscem zamieszkania kandydata bez podawania numeru do specjalnej urny przy wyjściu z kościoła. Przypominamy, że zgodnie ze Statutem Parafialnej Rady Duszpasterskiej w Diecezji Tarnowskiej, członkiem Rady Duszpasterskiej może być jedynie praktykujący katolik, który czynnie uczestniczy w życiu wspólnoty wiernych i cieszy się dobrą opinią wśród parafian. Wybrany kandydat musi wyrazić zgodę na wejście w skład Rady. Informujemy również, że zgodnie ze Statutem Rad Duszpasterskich, do Rady Parafialnej z urzędu i wyboru ks. Proboszcza wchodzą: Kościelny(-a), Grabarz, Szafarze Eucharystii, Prezes Caritas i Opiekun DSM. Na te osoby nie oddajemy już głosu.Liczymy na otwartość Parafian oraz bardzo poważne potraktowanie wyborów do Rady Duszpasterskiej naszej parafii.

 

9. Wyrażamy wdzięczność Róży św. Urszuli z Książnic za modlitwę różańcową w każdą środę września. Następna Róża poprowadzi różaniec w listopadzie.

 

10. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom z Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejnych Parafian: Gawlik 454, Toporowski 328, Jarecki 5, Dereczko 322, Kowal 483, Gądek 290, Łyszkowicz 152, Włodarczyk 30, Włodarczyk 30A.

 

11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na cele diecezjalne oraz za specjalne ofiary na potrzeby parafii: z Targowiska nr 291 oraz z Książnic nr 21. Dziękujemy również za ofiary na służbę kościelną w miesiącu wrześniu. Lista ofiarodawców jest w gablocie ogłoszeń.

 

12. Zachęcamy do nabycia GN, w którym polecamy wstrząsający wywiad z polskim kardynałem Konradem Krajewskim, po jego kolejnej wizycie w Ukrainie i ekshumacji w Iziumie: "Brakuje słów i łez". Jest też Gość EXTRA "Dotyk Miłosierdzia", w całości poświęcony św. Faustynie i orędziu miłosierdzia. Cena 12 zł.

 

13. Parafia św. Pawła Apostoła prowadzi zapisy na dwudniową pielgrzymkę autokarową do Warszawy i Lasek dla uczczenia ubiegłorocznej beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej. Jest to dwudniowa pielgrzymka w dniach 14-15 października z bardzo atrakcyjnym i ciekawym programem. Koszt wynosi 520 zł. Szczegółowy program jest na stronie internetowej parafii św. Pawła, a zapisy, z wpłatą zaliczki 100 zł, prowadzone są w kancelarii parafii św. Pawła.

 

14. W ostatnim tygodniu na naszym cmentarzu pożegnaliśmy: śp. Kazimierza Kowalskiego z Krakowa. Polećmy go Bożemu miłosierdziu…

 

15. Wszystkim Drogim Parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia!

Polecamy

Polecamy

Polecamy