Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 2

Wszystkich 233024

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za ludzi żyjących na marginesie

Módlmy się, aby ludzie, którzy żyją na marginesie społeczeństwa, w nieludzkich warunkach egzystencjalnych, nie byli zapominani przez instytucje i by nigdy nie byli uważani za pozbawionych wartości.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

XX NIEDZIELA ZWYKŁA 2022

20 NIEDZIELA ZWYKŁA

14.08.2022   

 

„Przyszedłem ogień rzucić na ziemię”. /Łk 12,49-53/

 

indeksJezus przychodząc, zawsze wita się i mówi „nie bójcie się”, „pokój wam”. A dziś przychodzi by przynieść rozłam. Co przez to mamy rozumieć?

 

Mianowicie to, że rozłam jest między światem, a Chrześcijanami. Świat kieruje się innymi wartościami niż My, Chrześcijanie. Naszym zadaniem jest głoszenie Ewangelii – słowem i przykładem – by ten świat przemieniać. Mamy być tym ogniem, o którym Jezus  mówi, że pragnie by już zapłonął, a który rozświetla ciemności tego świata.

 

Niech nasza otuchą będą słowa Jezusa: „Odwagi, Ja jestem nie bójcie się!” .

Polecamy

Polecamy

Polecamy