O Kościół otwarty na wszystkich

Módlmy się, aby Kościół, wierny Ewangelii i odważny w jej głoszeniu, był miejscem solidarności, braterstwa i otwartości, doświadczając coraz bardziej synodalności.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 2022

07.08.2022

„Niech będą przepasane biodra wasze i zapalone pochodnie”. /Łk 12,32-48/

indeksLiturgia słowa dzisiejszej niedzieli wzywa nas do czujności i ciągłej gotowości na przyjście Pana.

Powtórne przyjście Jezusa może być dla nas zaskoczeniem. Każdy z nas musi być na to spotkanie dobrze przygotowany. Przedsmakiem Uczty w Niebieskim Jeruzalem jest Ofiara Eucharystyczna, w której uczestniczymy.

Niech słowo samego Boga, które teraz przyjmiemy do naszych serc wyda błogosławione owoce teraz i w wieczności.