O Kościół otwarty na wszystkich

Módlmy się, aby Kościół, wierny Ewangelii i odważny w jej głoszeniu, był miejscem solidarności, braterstwa i otwartości, doświadczając coraz bardziej synodalności.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 2022

21.08.2022

„Usiłujcie wejść przez ciasne drzwi…”. /Łk 13,22-30/

hqdefaultKtoś zapytał Jezusa: „Panie, czy tylko nieliczni będą zbawieni?” Można iść dalej i zapytać Jezusa, czy ja i moi  bliscy będziemy zbawieni. Przecież chodzimy do kościoła i czasem się modlimy.

Ale Jezus nie daje bezpośredniej odpowiedzi. Mówi, że do królestwa Bożego nie wejdą  osoby dopuszczające się niesprawiedliwości.

Podczas Mszy św. prosimy by nasze życie było zgodne z Bożym zamysłem, abyśmy na końcu czasów nie usłyszeli: „Nie wiem, skąd jesteście”.