Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 7

Wszystkich 184823

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za małych i średnich przedsiębiorców

Módlmy się, aby mali i średni przedsiębiorcy, poważnie dotknięci kryzysem gospodarczym i społecznym, znaleźli środki niezbędne do kontynuowania swojej działalności w służbie społeczności, w których żyją.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU 2022

ODPUST KU CZCI NAJŚWIETSZEGO SERCA JEZUSA

26.06.2022  

 

„Będą patrzeć na tego, którego przebili” J 19,37.

 

Obraz 057Jak każdego roku tuż po zakończeniu Oktawy Bożego Ciała, przeżywamy w naszej parafii uroczystość patronalną, czyli Odpust Parafialny ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

Św. Jan Ewangelista kończy opis męki i śmierci Chrystusa na Krzyżu : „Będą patrzeć na tego, którego przebili” J 19,37. W to przebite Serce na krzyżu wpatrujemy się w naszej Parafii i kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa. W Tym przebitym Sercu objawiła się w sposób szczególny miłość zbawcza i odkupieńcza. Złóżmy w nim nasze uwielbienie oraz dziękczynienie za Jego obecność w naszym życiu, za bezmiar miłości i łask, jakich od Niego doświadczamy.

 

Tegoroczna uroczystość odpustowa jest także okazją do dziękczynienia za 25 lat kapłaństwa naszego ks. Proboszcza.

Polecamy

Polecamy

Polecamy