Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 15

Wszystkich 209586

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za ofiary nadużyć

Módlmy się za tych, którzy cierpią z powodu zła wyrządzonego im przez członków wspólnoty kościelnej, aby właśnie w Kościele znaleźli konkretną odpowiedź na swój ból i swoje cierpienia.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

XII NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU 2022

12 NIEDZIELA ZWYKŁA

19.06.2022   

 

„A wy, za kogo Mnie uważacie... ?” Łk 9,18-24

 

sfd.kuria.lublin6Wsłuchując się w dzisiejszą ewangelię warto uświadomić sobie, że pytanie: „ za kogo mnie uważacie..?”, skierowane niegdyś przez Chrystusa do Dwunastu, jest także skierowane do nas - do wszystkich, którzy twierdzą, że są uczniami Chrystusa.

 

To ważne , a zarazem ciągle aktualne pytanie przynagla nas, byśmy pomyśleli, kim jest dla nas Chrystus. Czy wystarczy nam odwagi, aby za św. Piotrem wyznać wiarę, że  uznajemy Jezusa "za Mesjasza Bożego.

 

Niech nasza wiara w Niego nie wyraża się w słownych deklaracjach, ale w dobrych czynach codziennego życia. Niech uczestnictwo w niedzielnej Mszy świętej, słuchanie słowa Bożego umocni w nas wiarę.

Polecamy

Polecamy

Polecamy