Za rodziny

Módlmy się w intencji rodzin chrześcijańskich na całym świecie, aby dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w codziennym życiu.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU 2022

19.06.2022

„A wy, za kogo Mnie uważacie... ?” Łk 9,18-24

sfd.kuria.lublin6Wsłuchując się w dzisiejszą ewangelię warto uświadomić sobie, że pytanie: „ za kogo mnie uważacie..?”, skierowane niegdyś przez Chrystusa do Dwunastu, jest także skierowane do nas - do wszystkich, którzy twierdzą, że są uczniami Chrystusa.

To ważne , a zarazem ciągle aktualne pytanie przynagla nas, byśmy pomyśleli, kim jest dla nas Chrystus. Czy wystarczy nam odwagi, aby za św. Piotrem wyznać wiarę, że  uznajemy Jezusa "za Mesjasza Bożego.

Niech nasza wiara w Niego nie wyraża się w słownych deklaracjach, ale w dobrych czynach codziennego życia. Niech uczestnictwo w niedzielnej Mszy świętej, słuchanie słowa Bożego umocni w nas wiarę.