Za małych i średnich przedsiębiorców

Módlmy się, aby mali i średni przedsiębiorcy, poważnie dotknięci kryzysem gospodarczym i społecznym, znaleźli środki niezbędne do kontynuowania swojej działalności w służbie społeczności, w których żyją.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 2022

03.07.2022

„Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo”. /Łk 10,2/

1503509818Każdy z wierzących w Chrystusa jest odpowiedzialny za sprawę powołań do służby Bożej w Kościele. Pisał już o tym Sobór Watykański II, podkreślając, że „Obowiązek budzenia powołań ciąży na całej społeczności chrześcijańskiej, która winna spełniać go przede wszystkim przez życie w pełni chrześcijańskie” (Optatam totius, 2).

Świadomość tej odpowiedzialności jest dzisiaj tym bardziej konieczna ze względu na współczesne trudności w wyborze drogi życiowej. W takim kontekście społeczno-religijnym tym większego znaczenia nabiera wezwanie Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo (Łk 10,2).

Zastanówmy się więc dziś, jak wygląda nasza odpowiedzialność za powołania kapłańskie i zakonne.