Za rodziny

Módlmy się w intencji rodzin chrześcijańskich na całym świecie, aby dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w codziennym życiu.

BOŻE CIAŁO 2022

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ

16.06.2022

„Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba”. /Aklamacja/

imagesKościół katolicki obchodzi dziś uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie nazywaną Bożym Ciałem.

Przeżywanie Eucharystii jest istotą wiary, gdyż potrzebujemy obecności Boga pośród nas. Tradycyjnie w tym dniu uczestniczymy wpierw we Mszy świętej, a następnie bierzemy udział w procesji do czterech ołtarzy, podczas której Jezus „zagrody nasze widzieć przychodzi”, i pragnie zobaczyć „jak się Jego dzieciom powodzi”. Innymi słowy, pragnie być z nami i pragnie być u nas.

Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie