Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 208

Wszystkich 219489

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

O zniesienie tortur

Módlmy się, aby wspólnota międzynarodowa podjęła konkretne działania, zmierzające do zniesienia tortur, zapewniając wsparcie ofiarom i ich rodzinom.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ 2022

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

12.06.2022  

 

 „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, Bogu, który jest i który był, i który przychodzi.”. /Aklamacja/

 

dziennikparafialnyWraz z całym Kościołem obchodzimy dzisiaj uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która przypomina nam niepojętą dla nas prawdę, że Bóg jest Jeden, ale w Trzech Osobach.

 

Prawda ta jest wielką tajemnicą naszej wiary. Tajemnicą, której my ludzie nigdy do końca nie zdołamy zrozumieć ani wytłumaczyć. Wierzymy w tę prawdę i przyjmujemy ją ze względu na Chrystusa, który nas o Trójcy Świętej pouczył.

 

Wychwalajmy zatem Boga w Trójcy  Świętej Jedynego Boga, który jest Ojcem, Syna, który jest Zbawicielem  i Ducha Świętego, który nas uświęca. Naszą cześć, uwielbienie  i dziękczynienie Trójcy Świętej wyraźmy modlitwą: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków . Amen”

Polecamy

Polecamy

Polecamy