Za rodziny

Módlmy się w intencji rodzin chrześcijańskich na całym świecie, aby dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w codziennym życiu.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 2022

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

05.06.2022

„Niech zstąpi Duch Twój i odnowi ziemię”. /Psalm/

indeksPrzeżywamy dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zebrani w naszym parafialnym wieczerniku na celebrowaniu Eucharystii wspominamy dar Ducha Świętego udzielony Apostołom, początki Kościoła i jego misję względem wszystkich ludów i narodów.

Uczniowie  zostali napełnieni Duchem Świętym i zaczęli głosić Dobrą Nowinę w różnych językach, tak jak im Duch pozwalał mówić.

Modlimy się dzisiaj, aby Bóg zesłał dary Ducha Świętego na całą ziemię i dokonał w naszych sercach  tych cudów, które zdziałał w początkach  głoszenia Ewangelii.