Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 40

Wszystkich 176283

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

O wiarę dla młodych

Módlmy się, aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

WIELKA SOBOTA 2022

WIELKA SOBOTA – WIGILIA PASCHALNA

16.04.2022 

 

Wielka cisza spowiła ziemię. Cisza wielka, bo Król zasnął”. /Starożytna homilia na Wielką Sobotę/

 

1427377131 Tradycyjnie Wielka Sobota jest dniem ciszy, modlitwy i oczekiwania na Wielką Noc Zmartwychwstania Chrytusa.

 

W Wielką Sobotę nie odprawia się Mszy św. aż do wieczora, kiedy to celebrowana jest uroczysta Wigilia Paschalna - najważniejsza i najdłuższa Liturgia w ciągu całego roku liturgicznego.  W naszym kościele będzie miała miejsce o godz. 20.00, na którą serdecznie zapraszamy.  Zapraszamy również na adorację przy Grobie Pańskim w naszym kościele przez cały dzień do Wigilii Paschalnej .

 

Tradycyjnie w tym dniu święci się pokarmy na stół wielkanocny. Błogosławieństwo pokarmów w naszym kościele będzie o godz. 8:00, 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00; przy szkole w Książnicach o godz. 11:00; a w kaplicy w Targowisku o godz. 12:00.

Polecamy

Polecamy

Polecamy