O wiarę dla młodych

Módlmy się, aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie.

WIELKA SOBOTA 2022

WIELKA SOBOTA – WIGILIA PASCHALNA

16.04.2022

Wielka cisza spowiła ziemię. Cisza wielka, bo Król zasnął”. /Starożytna homilia na Wielką Sobotę/

1427377131 Tradycyjnie Wielka Sobota jest dniem ciszy, modlitwy i oczekiwania na Wielką Noc Zmartwychwstania Chrytusa.

W Wielką Sobotę nie odprawia się Mszy św. aż do wieczora, kiedy to celebrowana jest uroczysta Wigilia Paschalna - najważniejsza i najdłuższa Liturgia w ciągu całego roku liturgicznego.  W naszym kościele będzie miała miejsce o godz. 20.00, na którą serdecznie zapraszamy.  Zapraszamy również na adorację przy Grobie Pańskim w naszym kościele przez cały dzień do Wigilii Paschalnej .

Tradycyjnie w tym dniu święci się pokarmy na stół wielkanocny. Błogosławieństwo pokarmów w naszym kościele będzie o godz. 8:00, 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00; przy szkole w Książnicach o godz. 11:00; a w kaplicy w Targowisku o godz. 12:00.