Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 197

Wszystkich 219478

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

O zniesienie tortur

Módlmy się, aby wspólnota międzynarodowa podjęła konkretne działania, zmierzające do zniesienia tortur, zapewniając wsparcie ofiarom i ich rodzinom.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

WIELKI PIĄTEK 2022

WIELKI PIĄTEK – LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ

15.04.2022

 

„Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił”. /Psalm/

 

indeksPrzeżywamy Wielki Piątek, najsmutniejszy dzień w ciągu całego roku kościelnego – dzień męki i śmierci Pana Jezusa na krzyżu.

 

W tym dniu Kościół nie sprawuje Eucharystii, lecz gromadzi się na Liturgii, aby uobecnić mękę i śmierć Zbawiciela. Na liturgię wielkopiątkową składają się: liturgia słowa, Adoracja Krzyża i Komunia św., oraz przeniesienie Pana Jezusa do Grobu, aby adorować naszego Zbawiciela, dziękując Mu za owoce Jego męki.

 

Serdecznie zapraszamy na Liturgię Męki Pańskiej, która będzie miała miejsce w naszym kościele o godz. 18:00, a po jej zakończeniu na adorację przy grobie Pańskim do godz. 23:00.

Polecamy

Polecamy

Polecamy