O wychowanie do braterstwa

Módlmy się, aby wszystkie osoby, które doświadczają dyskryminacji i prześladowań na tle religijnym, znalazły w społeczeństwach, w których żyją, uznanie własnych praw i godności, która rodzi się z bycia braćmi.

II NIEDZIELA ADWENTU 2021

2 NIEDZIELA ADWENTU

05.12.2021

„Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego”. /Łk 3,1-6/

adwent2Trwając w czasie oczekiwania na przyjście Chrystusa, słyszymy dziś wołanie: „ Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego”.

Adwent jest nie tylko czasem oczekiwania na Boże Narodzenie, ale przede wszystkim przygotowania swojego serca na spotkanie z Panem Jezusem.

Módlmy się dzisiaj o to, aby nasza codzienność i dobra materialne nie przesłoniły nam celu, do którego dążymy. Pamiętajmy również w modlitwie o Kościele na Wschodzie, który potrzebuje naszej pomocy duchowej i materialnej.