O wychowanie do braterstwa

Módlmy się, aby wszystkie osoby, które doświadczają dyskryminacji i prześladowań na tle religijnym, znalazły w społeczeństwach, w których żyją, uznanie własnych praw i godności, która rodzi się z bycia braćmi.

III NIEDZIELA ADWENTU 2021

3 NIEDZIELA ADWENTU

12.12.2021

„Radujcie się zawsze w Panu; jeszcze raz powtarzam: radujcie się!”./Flp 4,4–7/

pobrany plikTrzecia Niedziela Adwentu, która w tradycji Kościoła nosi nazwę „Gaudete”wzywa nas do radości.

Pierwsze przyjście Syna Bożego przyniosło radość wszystkim ludziom, którzy na Niego czekali. Coraz bliżej jesteśmy świąt, a przede wszystkim coraz bliżej jesteśmy powtórnego przyjścia Jezusa na ziemię.

Niech to spotkanie z przychodzącym Jezusem będzie dla wszystkich chrześcijan znakiem radości i niezachwianej nadziei, która nigdy zawieść nie może.