O wychowanie do braterstwa

Módlmy się, aby wszystkie osoby, które doświadczają dyskryminacji i prześladowań na tle religijnym, znalazły w społeczeństwach, w których żyją, uznanie własnych praw i godności, która rodzi się z bycia braćmi.

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 2021

31.10.2021

„Które jest pierwsze ze wszystkich przykazań?”. /Mk 12, 28b-34/

sfd.kuria.lublin118Zgromadzeni na niedzielnej Eucharystii, pragniemy otworzyć się pełniej na działanie Chrystusowej miłości, która objawia się w jego słowie i Jego pokarmie. Tutaj, na Mszy świętej, lekcji miłości, Jezus uczy nas największego i pierwszego przykazania - miłości Boga i bliźniego.

Dlatego wsłuchajmy się z uwagą w natchnione teksty, by kochać Boga całym sercem, całym umysłem i ze wszystkich swoich sił, a bliźniego swego jak siebie samego.

Niech Bóg umacnia nas swym błogosławieństwem, abyśmy mogli prawdziwie kochać i przez miłość ukazać, że chrześcijaństwo to nie tylko słowa, ale życie.