Odtwarzacz

Teraz gramy:

Plan Duszpasterski

ROK LITURGICZNY 2018 NEW

Aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA 2018

ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

8.04.2018

«Dziękujcie Panu, bo jest miłosierny» [Psalm]

W pierwszą niedzielę po Wielkanocy w Kościele obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Zostało ono ustanowione przez Św. Jana Pawła II.

Kult Bożego Miłosierdzia związany jest z objawieniami skromnej zakonnicy ze zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, Faustyny Kowalskiej, której objawił się Jezus, polecając jej by głosiła orędzie o Bożym Miłosierdziu całemu światu. W swoim Dzienniczku zapisała: „Podczas modlitwy usłyszałam te słowa: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia". W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego.

Otwórzmy zatem nasze serca na działanie Bożych łask, które płyną z otwartego serca Zbawiciela.